Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő alatt bírálják el...

Mennyi idő alatt bírálják el a GYED Extrát/ Apa gyedet?

Figyelt kérdés

Magyar államkincstár oldalán azt olvastam, ha minden papír meg van akkor 8 nap. Ha hiánypótlásra van szükség akkor 60 nap is lehet.


Itt 2011-es válaszokat találtam ami nem ma volt, akkor 30 nap volt.


A kérelem 2022.07.27-én lett leadva.



2022. júl. 29. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Így van, 8 nap, ha minden megvan. A 8 nap a beerkezestol van számítva. A leadva alatt mit kell érteni? A munkáltató intézi, tehát max neki lehetett leadni az igénylő lapot, azt neki kell a többivel együtt tovabbitania, tehát ahhoz azért kell még pár nap.
2022. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írt nekem a könyvelő (munkàltató könyvelője) hogy beküldte minden papírral együtt a kérelmet 27-én.
2022. júl. 29. 09:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy biztos minden meg van mert felhivtam a gyed-el foglalkozó hölgyet/hölgyeket és direkt meg kérdeztem mi kell az igényléshez.
2022. júl. 29. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb 2 nap volt nálunk.
2022. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Wow.

Nekem azt mondta az egyik holgy, hogy 8 nap ha beadom a GYES lemondo nyilatkozat masolatat.


A masik meg azt , hogy hiába adtam be, nekik meg le kell kerni xy papirt a GYES miatt igy biztos lesz 30 nap😳

2022. júl. 31. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az oepnél nyilatkoztam a lemondásról személyesen , a férjem meg a munkahelyén intézte az igénylést. Még azon a héten meg is lett az elbírálás.
2022. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bizom benne hogy nekunk is gyorsan fog menni. Nem ertem miert mond ket ember ket kulon dolgot 😀 de remelem ha mar bekuldtem a GYES lemondo masolatat akkor haladnak.
2022. júl. 31. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!