Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a gyerek ideiglenes lakcíme...

Ha a gyerek ideiglenes lakcíme nem egyezik a családi pótlékot és GYESt igénylőével abból baj lehet?

Figyelt kérdés
A lányomat egyedül nevelem születés óta, a felügyeleti jog nálam van, heti 2 órát tölt a lányával az apuka. Most előállt azzal, hogy ő szeretné ha a gyerek ideiglenes lakcíme az övé lenne, az állandó maradna nálam. Mert így megigényelheti a plusz szabadságot, családi adókedvezményt és különböző támogatást (a minisztériumban dolgozik és ott van ilyen) Apuka azt mondja odaadná nekünk az összeget (aztán ki tudja) Mivel a lányunk SNI-s ezért kapom a GYEst, emelt családit és nemrég az alap ápolási díjjra is jogosult lettem. Félek hogyha változik a gyerek címe, pontosabban lesz egy ideiglenes ami nem egyezik az enyémmel akkor nem kaphatom meg az eddigi támogatást. Próbáltam törvényt keresni de mindenhol csak az állandó lakcímről van szó.
2022. aug. 12. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne dőlj be neki.

Az azt jelentené, hogy nála van, ő gondozza.

Csak egy felől jár az állami támogatás.

Eszedbe ne jusson!

Akkor hivatalosan már lemondanál a gondozásáról, felügyeleti jogodról. Átverés!!!!

2022. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ócska trükk. Aztán elvinné láthatásra, és nem adná vissza többet. Megvonnának tőled mindent, hiszen papíron nem veled él, hanem az aljával. A rendőrség sem venné el tőle.

Hazudik.

2022. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe nem mennék bele. Onnantól az apa jóindulatától függenél.
2022. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bele ne menj!!!

Ezzel gyakorlatilag elismernéd, hogy ő gondozza.

Az ápolasitól pedig búcsút is vehetnél, hiszen mi jogon vennéd te igénybe, ha a lányotok apukánál él. Amikor kimennek környezettanulmányra, akkor is arra a címre mennek, ahol tartózkodik a gyerek, tehát ha van egy állandó és egy tartózkodási cím, akkor nekik az utóbbit kell nézni, hiszen ott fogják ápolni/gondozni a gyeteket.

Apuka valamit kavar. Némi pénzecske reményében jól kicarna veletek, mert a leírtak alapján nem hiszem, hogy valóban ő szeretné nevelni a lányotokat.

2022. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezt így nem lehet.
2022. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én sem szívesen mennék bele, napok óta hívogat meg írogat hogy intézzük el. Legalább van bizonyítékom ha valamit kavarni akarna. Gyanús az egész... Azt feltételezem valamit sumákolni akár...
2022. aug. 12. 10:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy nem, mert te elesnél a támogatásoktól. Amúgy nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de nálunk a lakcím kártyához nem kell két szülő. Szóval légy résen.
2022. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig bizonytalannak tűnsz. Nem látszol elég határozottnak.

Csak akkor kap az állami munkahelyéről támogatásokat, ha ő neveli a gyereket.


Tőled azonnal megvonnák.


Mivel te magad mondanál le a gyerek felügyeleti, álolási jogáról, hiszen nála helyeznéd el, teged abszolút kizárna mindenből.

ÉSZNÉL LÉGY! EZ CSAPDA!

2022. aug. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma beszéltem vele telefonon. Elmondtam neki, hogy utána kérdeztem és egy lakcímen kell lennem a gyerekkel. Rám tette a telefont. Aki írta ezt a lakcím bejelentős dolgot. A gyerek sem kell hozzá? Ők csak itt vannak a házban, nem mennek sehova együtt. A gyerek okmányai nálam tehát a születési dátumon kívül más adatot nem tudhat. Így csak nem tudja bejelenteni magához... Remélem.
2022. aug. 13. 17:33
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyerek nem kell hozzá, nálunk a férjem intézte egyedül. Semmit nem kértek. Viszont a régi lakcímkártyát bekérték megsemmisétésre. Azt sajnos nem tudom, hogy anélkül is megcsinálják-e, ha nem adja le, mondván nem hozta magával.
2022. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!