Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tegnap véletlenül vettem...

Tegnap véletlenül vettem észre, még hivatalosan nem értesítettek, hogy végelszámolják a Kft.-t ahol dolgozom. Én már 9es kóddal táppénzen vagyok. Ilyenkor elesek a csedtől meg a gyedtől? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2017 márciusától állok munkaviszonyban velük. 2019. július 28-ig gyesen voltam, azóta táppénzen. A cégjegyzékbe augusztus 8-cal jegyezték be a végelszámolást. Jelenleg 16 hetes várandós vagyok, februárban fogok szülni. Ügyvéddel is fogok beszélni, de jelenleg sajnos pont szabadságon van.
2022. szept. 20. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
3 éve táppénzen vagy?
2022. szept. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, július 29-től vagyok táppénzen, előtte 3 évig gyesen voltam.
2022. szept. 20. 08:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat most látom hogy elírtam, a dátumot. 2019-ben született meg a fiam, utána vele voltam itthon. 2022.július 28án járt le a gyes, és 2022. július 29-től vagyok táppénzen. Elnézést az elírásért!
2022. szept. 20. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Először is, egy végelszámolás nem 2 nap. Akár 1 év is lehet.


Ha jogutód nélkül szűnik meg, akkor van szívás.


Se táppénz, se csed/gyed

2022. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 cégben folytatják a tevékenységüket, a 4 cégben vannak elosztva a dolgozók és az ügyfelek. Ebben amit most végelszámolnak. Csak én vagyok már bejelntve meg a főnökasszony. Nem akarom elhinni, hogy így ki tudnak cseszni egy kismamával, mikor annyira véd minket a törvény. Az a baj az ügyvédem pont külföldön nyaral.
2022. szept. 20. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!