Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Augusztus elseje előtti...

Gyula1971 kérdése:

Augusztus elseje előtti villanyfogyasztásra kérhetek végelszámolást az E-ON tól?

Figyelt kérdés

Én villannyal fűtöttem múlt téli szezonban,de idén teljesen fára váltok.

Augusztus előtt kérjek éves elszámolást?

Eddig az általányom havi 420 kw-volt, tehát duplája a rezsicsökentett 210 kw-értéknek.

Viszont ha már fával fűtök 80-90kw lesz a havi fogyasztás.

A régi általánynál a szeptemberi számla már a 210 kw felett piaci árral jönne,így leviszem az érték alá.



2022. júl. 13. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt hiszem ez sokaknál kérdés. Például nálam az áramnál nem, mert egyenletes a havi fogyasztás, de gázkazánnal fűtünk; nem mindegy, hogy augusztustól is a havi átlagbecsléssel kapok számlát, vagy bediktálhatok e hónap végén? Hiszen az augusztus eleji mérőállástól jogos a piaci árrész, nem pedig szeptember végi leolvasás esetén augusztusra is átlagfogyasztást számolni.

A fennálló szabály szerint éves leolvasáskor lehet váltani havi bediktálós vagy havi átlagos számlázás közt váltani. De én nem is akarok váltani, csak egyszer bediktálni, hogy ne számlázzanak jogtalanul.

2022. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!