Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor utaljak az egyszeri...

Mikor utaljak az egyszeri anyasagit tamogatast ha kulfoldon adtam be a jelentkezest?

Figyelt kérdés
Kulfoldon, a konzulatusnal elinditottam a szuletes anyakonyvezeset, illetve igenyeltem az egyszeri anyasagi tamogatast is. A papirt mikor toltottem volt egy kerdes hogy csatolom e az anyakonyvet vagy meg folyamatban van e. A konzulatuson mondtak en az utobbit x-eljem. Ez alapjan ugy gondoltam hogy akkor a tamogatas elobb a szamlamon lesz, mint higy megerkezne az anyakonyv. Van valakinek errol tapasztalata?

2022. okt. 4. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Az egyszeri anyaságit mégis hogy igényled külföldi szülés eseten?
2022. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

1-es, külföldön született magyar állampolgároknak is jár.

Kérdező, én Ausztriában szültem, 1 éves volt a gyerekem amikor megérkezett a számlára.

2022. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es, szerinted ha beadtam a papirokat a konzulatusnal akkor nem igenyelhetem?

2-es jo sokaig tart:D koszonom a valaszt😅

2022. okt. 4. 14:28
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Legalább 4 alkalmas terhesgondozás / védőnői látogatás a feltétele, ezeket csatoltad?
2022. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Nekem kb 3-4 hónap volt, ha jól emlékszem, mire megérkezett a pénz, a gyerek anyakönyve és útlevele gyorsabb volt. (Egyesült Királyság)

Külföldön élőknek nem kell kiskönyv, meg hasonlók és valóban jár, nincs benne semmi csalás, vagy kiskapuzás, a gyerek 6 hónapos koráig kell beadni az igenylést.

2022. okt. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
2022. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4-es, szerinted ha kulfoldon elek haza jarok a szuper egeszsegugyunkhoz terhesgondozasra?

5-os, koszonom a valaszt:) nekunk is az utlevel ket het alatt megjott:D

2022. okt. 4. 17:35
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha külföldön élsz, akkor talán az ottani támogatásokat kellene igénybe venni, nem tartani a markod az itteniért, pláne, ha még le is szólód. A kint viszonyokhoz képest ez amúgy is aprópénz.
2022. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

😂😂😂😂😂

8as: honnan tudod hol elek? Mi az irigykedsz?

2022. okt. 7. 12:25
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent is hol szoltam le? Csak kivancsi voltam mikor utaljak. Egyebkent nem eu-n belul elunk. Itt egyszer kapsz kb 5000 ft tamogatast.
2022. okt. 7. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!