Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha érettségi után nem sokkal...

Ha érettségi után nem sokkal születik meg a kisbabám, akkor milyen egyetemre érdemes jelentkezni, hol és mennyi támogatást kapok?

Figyelt kérdés
Főleg bölcsész szakokban gondolkozom, a matek nem az erősségem sajnos. Az első évet mindenképpen halasztani szeretném, ha ezzel kapcsolatban van bármi tanácsotok, akkor azt is szívesen fogadom.

2018. jan. 5. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Inkább maradj otthon a gyerekeddel, a bölcsész kar csak arra j hogy elvegye a gyerekedtől a vele töltött időt, de te nem érsz vele semmit. Inkább valami keresett okj-t végezz el, vagy ha nagyon egyetemet akarsz, akkor óvónőit.
2018. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Óvónőit csak akkor végezz, ha nagyon szeretnél gyerekekkel foglalkozni, van türelmed hozzájuk és nem gond az alacsony fizetés. Nekem sajnos az utóbbi gond volt, így muszáj volt otthagynom az óvónői pályát. :-(

Jelenleg én is más irányba kacsintgatok.


Szerintem ha még te sem tudod, hogy mit szeretnél tanulni, akkor most ne jelentkezz. Az egy évben majd kitalálod, és jelentkezel jövőre.

2018. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Csak a támogatás miatt semmilyenre.
2018. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez terv vagy már gyereket vársz?

Mert ha terv, akkor felejtős. Alig lesz időd, az meg nem ugyanaz, ha nagymama nevel.

Ha várandós vagy, akkor én a helyedben előbb gyesre mennék, majd kitanulnék egy szakmát.

Bölcsészetet végeztem és azt látom, hogy vajmi kevesen profitálnak a tanultakból. Hova kell ennyi filozófus meg tanár?

Viszont szakemberből alig van, mindenhol hiány.

Én már bánom, hogy nem inkább szakmát tanultam.

2018. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A felvételi pontszámításnál számít, hogy van gyereked, de fogalmam sincs, hogy mennyi pontot ér. De ha már terhes vagy, és amellett döntöttetek, hogy megtartjátok, akkor egyelőre ne az egyetemmel foglalkozz. Az egyetem és a gyereknevelés külön-külön is kemény dió (az időbeosztásra gondolok elsősorban), hát még együtt. Ha mindenképp a halasztás mellett döntenél (amit megértek mondjuk), akkor lehet, hogy több értelme lenne, ha elvégeznél valami tanfolyamot, amikor nagyobb a pici. Vagy gyesen lennél, aztán jelentkeznél egyetemre, amikor már 1-2 éves. Akkor sem lesz egyszerű, de akkor már könnyebben el tudsz szakadni tőle, találhatsz neki egy jó bölcsit.
2018. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!