Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire jogosít fel bennünket a...

Mire jogosít fel bennünket a tartósan beteg igazolás?

Figyelt kérdés
Az emelt családit és a GYES-t kapjuk. Ezen kívül mire van még lehetőségünk? Nemrég mentem vissza dolgozni, de azt nem tudom hogy a munkahelyem, munkáltatóm érinti e valamiben.
2022. okt. 9. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igyen kaja az oviban/suliban

Utazási kártya a gyereknek és a felnöttnek is ingyen utazás ha vele van a vonaton 90%os jegy

2022. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Én még soha sem hallottam erről a tartós beteg igazolásról? Tényleg mi az? És hol lehet ilyen tartós beteg igazolást kérni? Én 45 éves vagyok, és jelenleg is kapom az elmelt családi pótlékot saját jogon, és 53%-os egészségkárosodott vagyok. Erről van igazolásom! De arról nincs hogy tartós beteg vagyok. Pedig születésem óta mozgáskorlátozott vagyok, és újabb felül vizsgálat nem szügséges. Azt írták a százalékolási papírra. De tartos betegség nevű igazolásról soha sem hallottam. És mint írtam saját jogon emelt családi pótlékra vagyok jogosult.
2022. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
+2 nap szabi!
2022. okt. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

2-es válaszoló! Nekem a gyermekem rendelkezik tartósan beteg státusszal 😔

2022. okt. 9. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
2-es voltam! Nem tudom miért kelletett le pontozni! Tényleg miért is? Csak azért mert nem hallottam olyan igazolásról hogy tartós beteg igazolás? Talán csak azért nem hallottam mert nincs is ilyen igazolás! De azért nem kell 0%-ra le pontozni. Sok tudatlan, aki ezért le pontozott! Ugyanis tartós beteg igazolás nem létezik! Százalékolási dokumentum van, amin rajta van hogy hány százalokás egészségkárosodott vagy, és hogy hány százalék a maradék egészséged ilyen papír van csak.
2022. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Felfogod ,hogy gyerekeről szól és nem rólad??!!!létezik tartós beteg igazólas csak nem neked!
2022. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Gyerekek esetében nem beszélhetünk leszázalékolásról. Nekem van egy majdnem 4 éves autista fiam. Neki is van egy igazolása arról, hogy F84 kóddal rendelkezik. Ezzel igényeltük meg az emelt családit, és hamarosan a gyest, valamint kaptunk a MÁK-tól egy plasztik kártyát, amivel utazási kedvezményre jogosult.
2022. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Igen, 5, ez kiskorú gyerekre vonatkozik, szóval nem kéne pampogni.

Bizonyos kódokkal rokkantkártyát is lehet kérvenyezni, nézz utána. Pl autizmus.

2022. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!