Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell igazolni a terhess...

Hogyan kell igazolni a terhesség 91. betöltött napját az SZJA-val kapcsolatos VISSZADO kitöltésénél?

Figyelt kérdés

Igazából már leadtam az igénylést, a doki adott papírt is a betöltött 91.napról, pecséttel, ahogy kell, az azon szereplő dátumot írtam az igénylésre, amit ügyfélkapun át adtam le. Azonban ezt kell valahogy igazolnom? Vagy honnan tudják, hogy tényleg jogosult vagyok?

Első babánk lesz és 2022.márciusában fog születni, a családi adókedvezményt pedig majd jövőre egyben szeretném igényelni adóbevallással. Esetleg majd ezzel egyidejűleg kell valahogy?

Köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 24. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem be fogja a NAV kérni. Mi is ebben a cipőben járunk most, március elején születik a 2. babánk.

A férjem beadta.

2021. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekünk a héten vagy a jövő héten jön az első baba.

Én a magam részéről majd utána kitöltöm a Nav honlapján.


De azt nem értettem, hogy férjemnek is ki kell? Júniustól ő a magzat után igénybe veszi a 10.000 Ft családi adókedvezményt. Vagy az ő esetében ezt úgymond már látja a nav?

2021. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell sehogy igazolni. Meg kell őrizni az igazolást 5 évig, ha esetleg eszükbe jutna ellenőrizni. Szerintem is várható, hogy eszükbe fog jutni, mert most elég sok pénzt kiszórnak ahhoz, hogy utána menjenek esetleg.

2# Havonta veszi igénybe az adókedvezményt? A családi pótlék kinek érkezik? Én inkább beadnám a helyében, elvileg adókedvezmény igénybevétele mellett nem tudják hova kéred a pénzt, nem rendelkeznek a bankszámlaszámával, így kell nyilatkozatot tenni. Ha ő kapja a csp-t is, akkor nem kell.

2021. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Havonta veszi igénybe.

Családi pótlékot még nem kapunk.

2021. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nyilatkozzon.
2021. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!