Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha jövőre emelik a garantált...

Ha jövőre emelik a garantált bérminimumot, és várhatóan januában szülök, akkor a magasabb diplomás gyed-et fogom kapni?

Figyelt kérdés
A mester diplomás gyed a garantált bérminimum 70%-a. Ezt ugye januárban szokták emelni. Ha utána szülök, akkor az emelt gyedre számíthatok? És ha mégis előbb születik pl decemberben? Akkor aki előbb szült az is az emeltet kapja vagy még a régi összeget?

2022. okt. 13. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Minden évben emelik és mindig az aktuális szerint kapod majd a gyedet. Ha decemberben szülsz, akkor először az idei alapján számolva. Utána pedig a jövő évi szerint, de azt leghamarabb a februárinál fogod látni. Én tavaly szültem és azóta vagyok hallgatói gyeden phd jogviszony után.
2022. okt. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, ez jó hír.

Köszönöm a választ!

2022. okt. 13. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 mondja. Kérdés, hogy ilyen szintű infláció mellett mekkora minimálbéremelés lesz.
2022. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!