Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan vehetnem át az adókedve...

Hogyan vehetnem át az adókedvezményt a férjétől ha ő nem akarja?

Figyelt kérdés
Nagyon lehetetlen helyzetbe kerültem . 21 év után úgy néz ki válunk van két gyerekünk. Eddig apuka vette igénybe az adókedvezményt ami jár a gyerekekre ,de mostantól én szeretném, ő viszont nem szeretné hogy át vegyem ...így karácsony előtt pont jól jön ez..sajnos a férjem az a fajta aki sosem adott sokat rám a pénzugyek miatt is van vége nagyon pénz szerető ember aki sokszor többé nézte a az anyagiakat mint minket nem akarom részletezni de minden dologért vitatkozni kellet akár ami alakasba kell vagy a gyerkekenek ruha játék, mindne vita árán lett bele fáradtam..most pedig nem akar lemondani az adokedvezmenyrol sem ... A gyedembol meg karácsonyi ajándékot sem tudok a gyerekeknek venni ha kifietem a rezsit,gyakorlatilag itt hagyott egy hitellel két gyerekkel akik közül az egyik tartós beteg a gyedemre meg a családi pótlékra .bocsánat ha hoszu volt .
2022. nov. 23. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Huhh. Ennek 3x kellett nekifutnom, hogy felfogjam.


Bíróság... mást nem tudsz.

Ott kérhetsz gyerektartást is. De ez nem 2nap.


Ha ő önként nem mond le, semmit nem tudsz tenni.

2022. nov. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, az veheti igénybe, akinél lesznek a gyerekek. Úgyhogy semmit sem kell átadnia a férjednek, hanem a gyerekelhelyezés bírósági döntéséből egyenesen következni fog, ki lesz jogosult igénybe venni.
2022. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, válás után neked fog járni, ha nálad maradnak a gyerekek.
2022. nov. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk nem értem, válás után hogy akarod eltartani hosszútávon a gyerekeidet, ha nem is dolgozol....
2022. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben majd ha megtörtént a gyerekelhelyezés akkor fog változni.

Karácsonyi ajándékot nem ebből az összegből veszel majd. Egyébként se tudnád addig elintézni ha most önként adná is át.

A gyerekek kinőtt ruháit megunt játékait add el, cseréld el valami olyanra amit szeretnének.

2022. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a gyermekelhelyezést sem megvárni abban az esetben, ha a válás előtt külön költöztök. Az jogosult a kedvezményre, aki életvitelszerűen a gyerekkel el. Egyszerűen leadsz egy nyilatkozatot, hogy innentől kéred. Ha ő nem mondjale, az ő gondja, neki kell majd igazolni ellenőrzéskor, hogy együtt élt a gyerekkel vagy sem.


Ha még együtt laktok, sokat nem tehetsz, sajnos.

2022. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
4-es,ja gyeden van, akkor van munkahelye okoska.Betölti a kicsi a 2-t és visszamegy dolgozni.Ha jól értem a rezsit eddig is ő köhögte ki,a férj meg gyüjtögette a sajátját.
2022. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
15 hónapos a kislányom nyilván nem ebből akartam venni ajándékot...közös kazán voltunk.ez nagyon hoszu történet és nagyon bonyolult az a lényege hogy a gyedbol maradtam gyakorlatilag ameddig ez a procedúra véget nem ér. Igen erre gondoltam hogy addig árulom a nem használt holmikat illetve próbálok vele dullore jutni
2022. nov. 23. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!