Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Adókedvezményt igénybe vehetne...

Adókedvezményt igénybe vehetnek epilepsziás betegek is, a lista alapján beletartozhat két megnevezésbe is?

Figyelt kérdés

Megnéztem a listát és habár nincs konkrétan feltüntetve nem tudom pontosan,hogy járhat-e.


Itt a lista:

[link]


Namost van olyan megnevezés a 17. alatt,hogy: [link]


-Az agy egyéb meghatározott veleszületett rendellenességei


-Az idegrendszer egyéb veleszületett rendellenességei


Az epilepsziát nehéz meghatározni,hogy mi is okozza,de az biztos,hogy genetikai okai vannak,tehát veleszületett. Folytonos gyógyszerezésre szorulok például.


A felsorolt betegségek nagy része mellett nem is lehetne dolgozni amúgy sem, szinte élni sem.

Ha mégsem lehet epilepsziára akkor miért járhat pl. laktózérzékenységre?



2016. nov. 2. 10:26
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy a megnevezésben mi van. Minden betegséghez tartozik egy BNO kód. Ha a te betegséged kódja fenn a listán, akkor jár az adókedvezmény.
2016. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem a kódomat. Az epilepszia kódja G40 és az adókedvezményes betegségek listáján szerepel viszont úgy,hogy a kérgestest veleszületett betegségei.
2016. nov. 2. 12:02
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Újra mondom, teljesen mindegy, hogy mi van a szövegben. Egy betegséghez egy jós tartozik. Ha az ott van, jár a kedvezmény. Kérsz a szakorvostól egy igazolást ezzel a kóddal a rendeletben lévő formái követelményeknek megfelelően, és igénybe veheted a kedvezményt. Ne bonyolítsd túl.
2016. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Egy kód
2016. nov. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!