Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Védett vagyok a munkahelyemen...

Védett vagyok a munkahelyemen GYES után?

Figyelt kérdés
Utánanéztem, de nem teljesen tiszta. Mielőtt 3 éves lesz a gyerekem visszamegyek dolgozni. Meddig leszek védett, meddig nem mondhatnak fel nekem? Valahol azt olvastam, hogy a gyerek három éves koráig, de anno egy kolléganőm nagy mellénnyel mondogatta, hogy évekig úgyse tehetik ki… Most ez hogy van? Megköszönném ha valaki felvilágosítana.

2022. dec. 9. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Csak amíg gyesen vagy, szerintem. (De még az is lehet, hogy ha két év múlva mész vissza, akkor is kirakhatnak, ebben nem vagyok biztos, de ez lenne logikus)

Utána azt csinálnak veled, amit akarnak.

2022. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak addig vagy védett, amíg nem mész vissza dolgozni, tehát ha otthon vagy, nem rakhatnak ki.


Ha már visszamentél dolgozni, akkor igen.

2022. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Munka törvénykönyvéből:

A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


a) a várandósság,


b) a szülési szabadság,


c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),


d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint


e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap *


tartama alatt.


Vagyis ha megszünteted a fizetésnélküli szabadságot, akkor már nem vagy védett.

2022. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ahogy fentebb is írták. A fiz. nélküli szabid megszüntetésével már nem vagy védett.
2022. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kirughatnak mint visszamentel.

Sok sikert!

2022. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!