Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed kèrdesem lenne, első...

Gyed kèrdesem lenne, első baba sajnos semmiről senki nem tud tájèkoztatást adni. Aki jártas a témában segítene? A többi lent

Figyelt kérdés

2022.március elsejèvel lettem bejelentve a bruttó fizetèsem 290.000 ft.

A baba 2023.01.24-èn születik ha minden igaz.

De sajnos nem tudom,hogy a csed,gyed igénylést az hol es kinèl kell leadni mit kell letölteni es honnan. Olvastam hogy már szülés előtt egy hónappal le lehet adni a munkáltatónál

A táppènzes papirt 23.-án viszem be most ujra 1 honap táppènzen leszek amig meg nem szülök? De ha már megszultem akkor másik honapban februárban fizetik a januári táppénzt meg a csed-et is? A csed meddig jár? Ès a gyest felveheti-e apuka?

Valaki aki pontosan tudja hogy megy ez lépésről lépésre az kérlek irja meg nekem! Nagyon hálás lennèk èrte.



2022. dec. 16. 21:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen iskolába jártál? Nem biztos, hogy jogosult leszel a CSED-re/GYED-re
2022. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Hű, ez nagyon necces. 365 nap biztosításnak kell lennie, ebből 180 napnak beszámít ha nappalis diák voltál középiskolában. Marad ugye 185. Most ha jól számolom, az neked kb pont meglesz, kivéve ha korábban jön a baba. Mert ha csak pár héttel is jön előbb, akkor már nem lesz elég napod. Menj be szerintem egy kormányablakba, és kérdezd őket a te esetedben mi a teendő, milyen lehetőségeid vannak, mit hogy tudsz igényelni. Mert nálad amiatt, hogy nem dolgoztál eleget még, neccesebb a helyzet mint másoknál, senki nem fog itt neked pontosan válaszolni tudni. Ha mégsem lesz meg az elég napod, akkor meg nem jár semmi, csak a gyes.
2022. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
59%
Viszont, ha esetleg nem jönnek össze a napok, akkor ha az apának megvan a fix munkahelye, akkor ő tudja igényelni az extra gyedet. Igaz csedet így sem kapsz, de gyed és gyes lesz.
2022. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!