Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szja visszatérítés családoknak...

Szja visszatérítés családoknak? Hallottam megint lesz vmi visszatérítés, hol lehet megigenyelni , kinek jar? 250e a max ezt hallottam

Figyelt kérdés

2022. dec. 17. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te valamit félreértettél
2022. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Biztos, hogy nem lesz. Allamcsod kozeleben vagyunk igy is...
2022. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 babyboom567 ***** válasza:
95%
Te különben hol élsz?Akkora bajban az ország,az óvodákat ,iskolákat nem tudják fűteni,üzletek,posták,uszodák stb zárnak be,mert nincs miből üzemeltetni.
2022. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vettél igénybe adókedvezményt, akkor azt tudod visszaigényelni belőle (ha jár persze). Tudom melyik cikkre gondolsz, de olvasd el újra jobban. Klikkvadászat, semmi több.
2022. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam azt a cikket, klikkvadász baromság. Úgy van ahogy a 4-es írja.
2022. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egészségpénztárad, vagy önsegélyező pénztárad, a rátett pénzből a 10-20%-át tudod visszaigényelni adókedvezményként.


Illetve 2x utalják a családit, cserébe januárba nem lesz.



Röviden ennyi minden kedvezmény.

2022. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam egy ilyen klikkvadász cikket. Abban az egészségpénztár és nyugdíjpénztár adóvisszatérítéséről volt szó, ami összesen 280 ezer forint lehet. Jó hosszasan taglalták benne a feltételeket. Semmi újdonság nem volt benne, de szalagcím alapján gondolom sokan felültek rá, ha a cikket nem olvasták el.
2022. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Volt ilyen a családi pótlékkal is.

"Ezt tervezi a kormány a családi pótlékkal. Végre több pénzt kapnak a családok." Vagy valami hasonló szenzáció hajhász címe volt. Persze arról volt benne szó, hogy decemberben 2x kapunk pénzt, mert a januárit előbb elutalják. Mint ahogy már jó pár éve....szóval semmi újdonság.

2022. dec. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez tényleg igy van?

En is vagy 100xatmentem rajta hogy akkor mit is kapunk .


Ezeket a fos ujsagirokat kerulom minden cikkuket ezentúl

2023. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ahh kitörlődött.



Szóval ez nem úgy van, ahogy gondolod.



Ha marad visszaigénylehető adót a szja-ból, akkor lehet.


Pl


-egészségpénztári tagsággal 20%-ot

Max 150e ft-ot

Nem kell csalàdnak lenni, de èvi ekkora összeget egyedülàllóként nem hiszem, hogy sikerül felhasznàlni, hogy étdemes legyen befizetni


- van a nyugdíj célu megtakarîtás.. a nyugdíj biztosítás; itt 130e ( nem kell h család legyetek) de

Vagy nyesz ( nyugdíj előtakarékossági számla) ez picit màs, az 100e szakértelem kell hozzá


- első hàzasok kedvezménye is annak akinek jàr

2023. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!