GYES + CSED jár együtt?

Figyelt kérdés
Ha akkor születik meg a második gyermekem amikor még a nagyobb gyermekemre a GYES-t kapom, de pár hónapra rá betölti a 2 évet, akkor a kisebbre járó CSED mellett megigényelhetem a nagyobbra a GYES-t?

2023. márc. 1. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyedet kapsz, ha nem töltötte be a 2-t, nem?


Igen, megigényelgeted, ezek az ellátások járnak egyszerre.

2023. márc. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt kapom persze, csak azon gondolkoztam, hogy ha betölti a kettőt, de van már egy kisebb gyermekem, megigényelhetem e a Gyest. Mert ugye termeszetesen nem adom be a nagyobbat bölcsibe, tudom hogy akkor más a szabály. :)
2023. márc. 1. 06:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyesre semmilyen szabály nincs. Nem kell mellette dolgozni, hogy járjon. És igen, jár a nagyra akkor is, ha csedet kapsz a kicsire.
2023. márc. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2023. márc. 1. 07:37
 5/5 anonim ***** válasza:
20%

Sőt


Veszélyeztetett terhesség esetén el lehet menni táppènzre és mellette jàr a gyed a nagyra, majd utána a

gyed nagyra ; csed kicsire

Után

Gyes nagyra csed kicsire

Majd gyes és gyed

Stb

2023. márc. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!