Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhesen...

Veszélyeztetett terhesen meddig dolgozzak, hogy az új bérből számolják a csed-et, gyed-et, gyes-t?

Figyelt kérdés

2021 januárban született az első gyermekem. Vissza szerettem volna menni a régi munkahelyemre,viszont létszám leépítés volt. Így 2022. Oktober 10-november 10ig töltöttem a felgyűlt fizetett szabikat.Utana végkielégítéssel elküldtek. December 8-án kezdtem a jelenlegi munkahelyemen, de kismama lettem. A héten veszélyeztetett lettem. Egyebekent augusztus 16 a szülés várható dátuma. Az lenne a kérdésem, hogy meddig kelleen dolgoznom, hogy az új bérből szamolják majd a második gyermekem után a járandósságokat? Hallottam olyat, hogy szülést megelőző 3 hónap nem számít bele. Így akkor Aprilis közepe elvileg? Aztán mehetek tp-re?


A jelenlegi bérem bruttó 430.000Ft. ennek a 60% a TP 9-es kóddal?



2023. márc. 29. 07:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

Nekem 120 nap munkaviszonyt mondtak, ha új munkahelyet kezdek. Amúgy minimálbér alapján számítják.


Szerintem mivel nálad több, mint 30 nap telt el a munkahely váltások között, így fellebbezni sem tudsz arra hivatkozva, hogy a TB-d folytonos.

2023. márc. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Annyi időre mehetsz táppénzre, ahány napot ledolgoztál az új helyen.


Ez fontos infó!



Amúgy a béredből számolnak


“Emennyiben 3 . Hónaptól visszább nem találnak az azt megelőző évik minimum 120 jövedelmes napot, akkor a szerződés szerintit veszik alapul ( ez azoknak rossz, akik jutalèkkal vagy műszakpótlékkal stb keresnek jól, nekik a jövedelmük sokkal magasabb, mint a szerződött bérük.

2023. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Elmehetsz táppénzre. Van folyamatos biztosítási jogviszonyod (nincs 30 nap megszakítás a 2 munkaviszony között). Rád nem vonatkozik, se a minimálbér alapján való számítás, se az, hogy csak annyit lehetsz táppénzen. (Ez akkor lenne, ha ez előtt a munkahely előtt nem dolgoztál volna)

Ha áprilistól mész el táppénzre, akkor a december 8 és január 31 között megkeresett béred (osztva a napok számával) lesz a táppénz alapja. Ennek kapod majd a 60%-át.

Ebben az esetben a csednél majd a táppénz előtti időszakot veszik alapul (december 8 - március 31.)

2023. márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Annyi időre mehetsz táppénzre, ahány napot ledolgoztál az új helyen."


Lehet, 2, hogy szerinted fontos, csak baromság. Táppénz a folyamatos biztosítási időnek megfelelő tartamra jár. Folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. A kérdezőé folyamatos.


Kérdező, elég 30 nap tényleges jövedelem a számítási időszakban jogosultságot megelőző harmadik hónap utolsó napjától vissza 180 nap).

És mindenképpen csak a jelenleg fennálló jogviszony bére lesz az alao.

2023. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet én számolok el valamit, de nekem október 10-es felmondással november 9-re jön ki a 30 nap.
2023. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Ne itt tájékozódj, honnan tudod ki mond igazat?! És ha elhiszed, és nagyot buksz rajta? Facebookon van egy "tb kisokos ( nem csak) kismamáknak" oldal. Ott szakértők válaszolnak. Na én nekik hinnék, nem itt a bolti eladónak és a kőművesnek.
2023. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

“730 napnál kevesebb biztosításban töltött nap esetén a táppénz mértéke 60 százalék helyett 50 százalékos.”


Ezt is jó, ha tudod.



“Aki a keresőképtelenségét közvetlenül megelőző folyamatos biztosítási időszak alatt egy évnél kevesebb biztosításban töltött nappal rendelkezik, táppénzt csak a folyamatos biztosítási időszak alatt biztosításban töltött napoknak megfelelő számú napra kaphat.”


[link]



2.

2023. márc. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5, kiadták a szabikat, ami nem biztos, hogy 30 nap volt.
2023. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Valóban hatalmas mázli


2.-7. Vagyok


Most számolom, hogy pont 29 nap van..



Egyébkent a válaszom helyes, nem 0..



nekem is így számolnak csak nincs megszakításom, csak ellátásban részesültem, ami nem beszámítható jövedelem.

Így a szerződéses béremet veszik alapul.

2023. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5-ös

Nem mindenhol 30 nap a felmondás.

Közszférában általában 60. De a kérdés szempontjából ez mindegy.

Feltételezem, megvan a 730 nap, mivel végkielégítést kapott az előző munkahelyén.

2023. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!