Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kb.mennyit kapok, ha táppénzre...

Kb.mennyit kapok, ha táppénzre megyek vállalkozóként (veszélyeztetett terhes vagyok sajnos ) ill. ilyenkor a katát sem kell fizetnem ? Megkérdezem majd a konyvelőt erről,de most vmi miatt nem elérhető.Kíváncsi lennék kb mennyit kaphatnék

Figyelt kérdés

A sima 50e.katás adózó vagyok.

Veszelyeztetett állapotos nő



2023. jan. 19. 10:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, utánna olvastam és valszeg 55e ft/hó

Ill. nem kell fizetnem a katát, megtalaltam az infót.

Hatha masnak is lesz hasonló kérdése.. es megtalálja a választ :)

Ez a mult evben volt, de gondolom kb.most is ugyanennyi..

2023. jan. 19. 10:20
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Azt is vedd figyelembe, hogy a táppénz ideje is beleszámíthat a csed/gyed összegébe. Nem biztos, hogy megéri.
2023. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? A csedet majd a táppénz alapján fogják szamitani? Vagy a minimálbér alapján?
2023. jan. 19. 11:57
 4/8 anonim ***** válasza:

A terhesség első 6 hónapját veszik figyelembe.

A könyvelőd nem mondta?

2023. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha az első 3hónap rendbe volt akkor mit fognak szamitani?
2023. jan. 19. 14:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első 6 hónapot veszik számításba. Ha te a harmadik hónapban táppénzre mész, akkor az lesz a csed/gyed alapja. Katásként egyébként is keveset fogsz kapni, ne szúrj ki magaddal jobban.
2023. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Majd a ferjem kapja a gyed extrat. 6 ho ig vhogy kibirjuk
2023. jan. 19. 23:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Csedre mehetsz már a kiírt dátum előtt 30 nappal is, és a csed nem 6 hónap, hanem 168 nap.

Ezeket is vedd figyelembe.

De ismét kérdezem, ezeket nem mondta a könyvelőd?

Az enyém mindent szájbarágósan elmondott, még le is íratta velem, hogy meglegyen, ha kell.

2023. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!