Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 10hetesen fizikai munka? Táppénz?

10hetesen fizikai munka? Táppénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

10hetes kismama vagyok,gyakori rosszulléttel,hányás stb.

Jelenleg bolti eladóként dolgozom,napi 12óra állás/járkálás. Úgy érzem nagyon megterhelő. Kínszenvedés az egész.

Eltudok menni gyes/gyed-re? Vagy csak táppénzre? Bocsi a hülye kérdésért,első baba lesz,nem vagyok jártás a témában.



2023. ápr. 28. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyes-re gyed-re miután megszületett. Táppénre is annyi időre mehetsz el amennyi munkaviszonyod eddig volt. Pl ha 2 hónapja van bejelentett munkád akkor max 2 hónap táppénre mehetsz el.
2023. ápr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem meg volt a többéves munkaviszonyom így elmentem táppénzre,olyan idős voltam mintte.

Nrm.bántam meg csak azt hogy nem mentem.rl hamarabb.

Bolti eladó és vezető voltam.ugyanúhy 12 14 órás munkávwl.mint te.

Ha tudsz menj el dokihoz és irasf ki magad mond mrg sokat kell emelni állni stb.kifogírja 9es kóddal

2023. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ameddig úgy érzed hogy bírod, dolgozz. Én mindkét fiammal félidőig bírtam, szintén 12 óráztam betegellátásban tehát az emeléseket sem tudtam elkerülni.

Ilyenkor csak táppénzre tudsz menni ha megkapod a veszélyeztetett diagnózist. Ha megfelelsz a feltételeknek és jogosult leszel CSED-GYED-re, azt legkorábban 28 nappal a kiírt születési dátum előtt tudod igénybe venni. Anyasági, családi pótlék csak születéstől jár, illetve betöltött 91.naptól családi adókedvezményt lehet igénybe venni, ez 10ezer ft 1 gyerekre.

2023. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!