Szerintetek hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tescoban dolgoztam kerestem másik munkát találtam is ahol másfel hete kezdtem. Az előző munkahelyen elkeztünk a meddőségibe járni és elkezdtek minket kezelni gondoltam ebből még sokára lesz baba addigra az új helyen letelik a 3 hónap. Nos 2 szék közé estem a földre. Mert az előző munkahelyen felmondtam mikor veletlen valami csoda folytán pozitív lett a tesztem most a 8. hetet taposom. A pémzügyi igazgató mint kiderült szintén terhes és elmegy szülni valamikor. Nos ha kivárom a 3 hónapot hogy leteljen a próbaidő addigra 20 hét körül leszek attól tartok látszani fog. Másrészt ha előbb bejelemtem biztos kirúhnak pedig nem tudhattam hogy így alakul másképp volt tervezve. Annyira nem az én világom a munka szóval minnél előbb szabadulnék tőle táppénzel a 3 hónap meg majd augusztusba telik le de ha felmondok meg nem vesznek fel így máshova viszont akkor nem kapok majd se Gyest se a többi cuccot. Hát ilyen esetben mit lehet tenni?

2023. máj. 13. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Csed és Gyed ellátás feltétele hogy a szülést megelőző 2 évben volt-e 365 nap amikor biztosított voltál, attól függetlenül, hogy jelenleg van-e munkaviszonyod. Próbaidő alatt viszont táppénz alatt is kirúghatnak, szóval ha próbaidős vagy sok mindent nem lehet tenni.
2023. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos nem kicsit vagyok rosszul így az elején és nem tudom ez mikor javul vagy javul e majd van aki végig szenved a rosazulléttől. Nem vagyok egy kenyes típus de ez egésznapos hányinger meg éhség meg gyengesék rossz közérzet nem segít a munkaidő letöltésében. Viszonyt mivel a fő pénzügyes is elmegy szülni igazán nem akarok kibaszni se velük hogy belefektetnek energiát a taníttatásomba hogy az új pénzügyes alatt tudjak dolgozni nyilván magammal igy kibaszcsizok amúgy de ez most szar helyzet az élet jól pofan vert de nyilván a gyereket választom elsőként nem a munkát ez nem is kérdés.
2023. máj. 13. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
"annyira nem az én világom a munka" akkor hogy akarod fel nevelni? Vagy majd eltartatod magad? De arra készülj fel ha egyedül maradsz a gyerekkel akkor azért nem ártana dolgozni.Csodálatos anyja leszel a gyereknek ha még dolgozni is lusta vagy.
2023. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a munka nem az én világom egyébkén semmi bajom a munkával alapvetően szeretek dolgozni csak ezt a munkakört most benéztem bocsáss meg hogy látom ez nem az én világom.
2023. máj. 15. 06:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1: De igen, feltétele az igényléskor is élő munkaviszony a 2 éven belüli 365 nap mellett.

Kérdező: ebből sehogy sem jöhetsz ki jól. Eleve csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit az adott helyen dolgoztál. Ha már most el akarnál menni, jelenleg másfél hét táppénzre vagy jogosult. Ha valamilyen csoda folytán hosszabbítják a szerződésed, akkor sem kapsz ellátást.

GYES-re leszel csak jogosult, ez 25500 ft plusz csp plusz egyszeri anyasági amennyiben 4 gondozáson megjelensz.

2023. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem feltétele a gyermek születésekor az élő jogviszony,csak a megszűnést követő 42 napon belül kell megszületnie a gyermeknek...
2023. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De feltétele, a 42 nap akkor el, ha probaido után küldik el és 42 napon belül szül, de már ez a 3 hónap is megterhelő úgy látszik.

Gyest kapsz kérdező, az mindenkinek jár. Csed-et és gyed-et nem, ha próbaidő alatt elküldenek, vagy te elmész. Táppénzen annyit lehetsz, amennyit az adott helyen dolgoztál. Tehát 3 hónapot, ami a te esetedben szintén nem jó. Utólag már sokat nem érsz ezen agyalni

2023. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6: Az IGÉNYLÉS pillanatában kell élő jogviszony. A kérdező a legelején van. Sem táppénzen nem lehet annyit, sem 42 napon belül szül. Mégis hogy jönne ki ebből jól szerinted...
2023. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!