Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED kiegészítése egészségpénz...

GYED kiegészítése egészségpénztári önsegélyező gyermekgondozási támogatással: igényelhető összeg számítása?

Figyelt kérdés

Az egészségpénztárak honlapjain található leírások alaján nem egyértélmű számomra, hogy mit értenek a megállapított GYED alapjául szolgáló összeg alatt.

Konkrét példa: anyuka átlagos havi fizetése bruttó 580.000 forint volt (a vizsgált 180 napban) (nettó 385.700), annak a 70%-a br 406.000 forint, aminek a nettója 304.500 ft GYED lenne, de a GYED maximum a minimálbér ketszeresének 70%-a lehet. A minimálbér idén br. 232.000 ft, ennek a kétszerese br. 464.000 ft, aminek a 70% br. 324.800 ft, ami nettó 243.600 ft GYED, ennyit fog kapni anyuka az államtól havonta.

Na de mennyit igényelhet az egészségpénztártól gyermekgondozási díj kiegészítéseként? esetleg 580.000-243.600, vagy 385.700-243.600, vagy 406.000-243.600, vagy 304.500-243.600, vagy 464.000-243.600, vagy 324.800-243.600...vagy egyéb...?



#GYED #egészségpénztár #gyermekgondozási #kegészítés #önsegélyező
2023. máj. 19. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az “ellátás alapjául szolgáló összegig”


Mgkapod a határozatot, abban lesz.


Amiből a gyedet számolják.



“csecsemőgondozási-, illetve a gyermekgondozási díj alapjául szolgáló (nettó) összeg erejéig, de maximum az önsegélyező szolgáltatásra rendelkezésre álló egyenleg összegéi”



Tehát maximum a nettoig egészítheted ki.



( egyébként ez érdekes nálam, mert szja mentes vagyok…

Ilyenkor mi van?..

Bár engem sajnos nem érint, későn ugrottam bele az önsegélyezőbe)

2023. máj. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Benne van a GYED határozatban, hogy az ellátás alapjául szolgáló összeg mit tudom én 15 ezer ft/nap, így a GYED-ed 10.500 ft/nap, de maximum a mindenkori minimálbér kétszerese. A kettő különbségét igényelheted maximálisan.

Nekik is a határozatodat kell beküldeni, abból dolgoznak.

2023. máj. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Én nem foglalkoztam vele egyébként, hogy nettóban, vagy bruttóban számolnak-e, mert nincs jelentősége, ha nem sok-sok éve gyűjtögetsz erre a célre ep-ben. Mi sosem fizetünk be az évi 750 ezer forintnál többet, mert minek? Majdnem két év befizetett 750 ezer forintját és az adóvisszatérítéseket fizettetem vissza magamnak havonta GYED kiegészítésként, nálam ez így havi 94 ezer forintra jött ki, ami bőven bőven belefér akkor is, ha nettóval számolnak.

De egyébként az otp viszonylag gyorsan elérhető telefonon is, biztos szívesen válaszolnak.

2023. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Évente 750.000 Ft-nál többet nem érdemes befizetni, mert csak buksz rajta, ez havi 62.500 Ft-ot jelent.

Magyarul ha nem gyűjtögettél éveken keresztül erre a célra akkor tökmindegy, hogy mivel számolnak, 62.500 Ft lesz a maximum amit kérni tudsz, ha folyamatosan kapni szeretnéd, és nem úgy, hogy pár hónapig kapod a maximális összeget, aztán elfogy az önsegélyező egyenleged, vársz amíg újra gyűlik aztán újra a maximális kapod.

2023. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem az a cél hogy folyamatosan kapjuk a pár10ezer forintokat, hanem inkább a "kamat"optimalizálás. Gondolok itt arra, hogy minél hamarabb minden betett pénzt kivegyünk (ne parkoljon ott a pénz 180 napnál többet), és hogy mindezt tervezni tudjuk a következő 2-3 évre.
2023. máj. 22. 00:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel az ep-t, hogy nálad mi a max igényelhető. Azért azt hozzáteszem, hogy ez nem akkora biznisz már. Ha decemberben befizeted és mondjuk február márciusig ki tudod fizettetni (vagyis relative csak pénzforgatás történik), akkor még talán van értelme, de alapvetően most jobban fizet egy állampapír, mint az ep a működési költségeit levonva.
2023. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
750.000 ezreket fizettek be éves szinten egy egészségpénztárba? Könyörgöm miből? Hol dolgoztok? Bruttó 580-as fizu? Merre éltek? Csak komolyan kíváncsi vagyok. Mert nálunk nagyon nem ez a helyzet. Egészségpénztárt itt nem is nyitsz, mert a havi 2-3 ezret is teher lenne betenni...nem hogy havi 60 ezreket...fizetés is. Ha már nettó 250-280,-at adnak, az sok diplomával...ja és persze feketén van. Tehát bejelentve minimálbér A többi kp...
2023. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6# vagyok

Én pl. mérnökként dolgozom Pest megyében két állásban. A férjem is műszaki területen mozog, összejön.

2023. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pest megye, láthatóan ott sokkal magasabbak a bérek. Köszönöm az infót.
2023. júl. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi is befizettünk a férjemmel 2x750.000 Ft-ot előző évben.

Dunántúl egy teljes és egy részmunkaidős mérnök fizetés. A teljes lakáshiteltöelesztésünk egészségpénztárról megy, a lakáshitel havi 70.000-ét ígyis-úgyis be kellene fizetni, csak mi nem közvetlenül a banknak fizetjük, hanem az EP-be és az EP utalja a bankank.


De ami a kérdésben van az is csak a pénz megforgatása. Befizeti és fél év múlva visszakapja és elköltheti amire akarja, csak annyit kell összegyűjteni, hogy fél évre legyen mit befizetni, utána ingyen van.

2023. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!