Hogyan kell lemondani a GYED-et,hogy jövő hónapban már apa igényelhesse, mi a menete?

Figyelt kérdés
A gyermekem még nem volt 169 napos a CSED letelte után,mivel szülés előtt 28 nappal vettük igénybe, így a férjem nem tudta igényelni. A munkáltatóm könyvelője azt mondta,ha betölti a 169 napot, akkor át kell íratni apára a GYED-et, én pedig dolgozhatok tovább a szüleim vállalkozásában. Hó végén az előző munkáltatóm felmond nekem és szeretném addigra elintézni ezt.
2023. máj. 23. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked ki kell töltened a gyed lemondó nyilatkozatot egy megadott dátummal, apának pedig a dátum+1 naptól kell megigényelnie.
2023. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Innen le tudod tölteni a kérelem nyomtatványt. (van pdf és docx). Ezt továbbítod a Mák felé. Ők küldenek egy határozatot, hogy x hó x napjától megszüntetik a folyósítást. Közben férjed meg szól a munkahelyén, hogy xhó y napjától szeretné igénybevenni a gyed extrát.

2023. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 babyboom567 ***** válasza:
51%

De miért kell, hogy apa átvegye a gyedet?Te is dolgozhatsz gyed alatt.

Ezer százalék,hogy nem fogjátok tudni hónap végéig elintézni, mert hónap vége van, és minimum 8-60 munkanap az elbírálás.

Különben annyi az egész, hogy apával bementek az államkincstárba, te lemondod a gyedet, apa meg megigényli.

Nekem pl 2016.12.02-vel voltam cseden, január végén jött a papír, és a pénz is hóközi utalással.

2023. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anyagilag sokkal jobban jövünk ki,ha apa igényli meg. Beszéltem ügyintézővel, mai napon le is mondtam elektronikus úton. 14 napon belül jön a határozat,amivel apa meg tudja igényelni és a júniusban már ő kapja az utalást. 8-14 nap az elbírálás. 🙂
2023. máj. 23. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!