Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED kiszámításánál, mennyi...

CSED kiszámításánál, mennyi lesz az első havi összeg, ha távolléti díj jár erre az időszakra?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogyha a CSED igénylését megelőzően a kismama táppénzen volt, akkor az első hónapra távolléti díj jár. Aki jártas ebben, kérem segítsen. Tavaly december közepe óta, veszélyeztetett terhesként folyamatos táppénzen vagyok. Augusztus 1tők szeretném igényelni a CSED-et. Jár-e nekem is a 168 napra, ha 2022.január 15-től van itt munkaviszonyom, illetve mennyi lesz az első havi összeg, ha a garantált bérminimumot kaptam? Tehát tavaly pl. 260.000 Ft bruttó bérem volt.
2023. júl. 25. 03:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Itt a 3. Kérdést ha kinyitod. Azon belül pedig a szerződés szerinti összeg alatt.
2023. júl. 25. 23:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Te itt valamit nagyon félreértettél....

Nem, ilyen nincs.

Első naptól a csed jár, akkor is, ha tp-ről mentél oda.


A szerződés szerinti nem rád vonatkozik, mivel te munkaviszonyból mész csedre, nem pl megbízási szerződésből.

(Hozzateszem a csed akkor is első naptól jár).


Engedd ezt el.


Én is mind a 2 terhességem alatt tp-n voltam, mind a kettőnél csedet kaptam.

2023. júl. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A linket oldalon mindössze egy helyen szerepel a távolléti díj, és ott se olyan módon hogy bárki azt kapná, hanem úgy, hogy bizonyos esetekben az alapján számítják ki a CSED összegét.


Ha valakinek nem lenne figyelembe vehető se 180 napi, se 120 napi naptári jövedelme, de lenne 30 napi, és kevesebbet keres, mint a minimálbér kétszerese és betegszabadságra jogosult, akkor a betegszabadság számításához használt távolléti díj lesz a szerződés szerinti jövedelem, ami alapján a CSED-et megállapítják. Ez csak egy számítási mód, senki semmiféle távolléti díjat nem kap semmire.


(Arról nem is beszélve, hogy terhesen te nem betegszabadságon vagy, hanem táppénzen. A 9-es veszélyeztett terhesség kóddal nem jár betegszabadság, hanem rögtön táppénz, 8-as,egyéb betegség kóddal is csak 15 munkanapra jár betegszabadság, utána táppénz.)

2023. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Okés. Köszi mindenkinek
2023. júl. 26. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!