Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mentesül a munkavállaló a...

Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára, ilyenkor a munkavállaló részére távolléti díj jár ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Én a 2. gyermekemet várom és én erről az elsőnél sem hallottam ,ezt a családinet.hu olvastam
2011. jan. 7. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, így van, mivel amit írtál, az a munka törvénykönyvéből egy idézet.
2011. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ÉS ha elakarok menni orvoshoz akkor szolok a főnökömnek és neki úgy kell beírnia arra az adott napra is amikor nem dolgozok mint a többi napot?És akkor kell az adott orvostól igazolást kérnem is ugye?
2011. jan. 7. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok munkaügyes, de az én értelmezésemben csak az orvosi vizsgálat idejére, tehát nem egy napra, hanem csak a vizsgálat pár órájára. Illetve az is kérdés, hogy mondjuk a labor reggel 6-kor nyit, mondhatja e, hogy intézd el munka előtt illetve ha van labor/orvos délután, akkor elenged előbb 1 órával.
2011. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi közben találtam olyan oldalt is ahol ezt leírták ,hogy az oda és visszautazás illetve orvosnál töltött időt jelenti.Mind1 én erről sem tudtam. :-)

Köszi a válaszokat!

2011. jan. 7. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, ez igy mukodik es mukodnie is kell.

Csak nem szivesen emlegetik.

Viszont.

Nem hinnem, hogy egesz napra kapsz szabit emiatt, csak az orvosi vizsgalat idotartamara plusz utazasra.

En kulfoldon vartam a babamat, ott is igy volt.

Kertek papirt arrol, hogy mikor lesz mondjuk az uh, vagy a terheskonyvet kellett bemutatni, amibe be volt irva a kovetkezo terhesgondozas idopontja.

En fel hettol dolgoztam, ha mondjuk tiztol volt a vizsgalat, akkor bementem reggel, 9kor leleptem, vizsgalat utan visszamentem.

De mondjuk ha delutan 2kor volt, akkor egykor eljottem es mar nem kellett visszamennem (mert 3ig dolgoztam).

De az esetek donto tobbsegeben igyekeztek ugy megoldani, hogy aznap legyen a heti szabadnapom egyike (mert heti het napban mukodott a ceg, tehat nem volt egyertelmu, hogy hetvegen vannak a szabadnapjaim).

Elso gyereknel mindig szabadnapon voltam akkor, a masodik terhesseg alatt mar kertem, hogy napkozben engedjenek el es ne legyek szabadnapon csak a vizsgalat miatt, mert akkor mar fix napokra kertem szabadnapot, nem tudtam csak a vizsgalat miatt ossze-vissza cserelgetni. Kifizettek, de nem volt nagy boldogsag az arcukon.

2011. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!