Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 9-es kóddal a tàppénzt hogy...

9-es kóddal a tàppénzt hogy kell kiszàmolni, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A terhességem utolsó 2 hónapjában már nem fogok dolgozni, mert a munka jellegéből adódóan nem ajánlott.

500.000 ft bruttó körül van a havi fizetésem. Amennyiben 2 hónapig nem dolgozom úgy kb mekkora összeget kaphatok arra a 2 hónapra? Nem teljesen értem mire vonatkozik az 50-60%.


(Már több, mint 3 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, durva de ez idő alatt egyszer sem voltam táppénzen.)

A szülési szabadságot csak az utolsó héttöl szeretném majd kivenni.

Köszi a válaszokat.


2023. aug. 10. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
A nettó 60%-a
2023. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
60% ha simán otthon vagy, 50% a kórházi napokra.
2023. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

A terhességem utolsó 2 hónapjában már nem fogok dolgozni, mert a munka jellegéből adódóan nem ajánlott.


üzemorvos, felmentés, alapbér. ez nem táppénz.

2023. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Az első táppénzes nap előtti harmadik hónap utolsó napjától (naptári hónap, szóval valamelyik hónap 30. vagy 31-edike) visszaszámolsz 180 napot. Annak a 180 napnak (naptári napnak, nem munkanapnak) a bruttó átlag bérét kiszámolod, leosztod 180-al az lesz az egy napi bér,amiből számolnak.

Ennek a napi bernek veszed a 60%-át,majd levonsz belőle 15% szja-t. Ennyi táppénzt fogsz kapni egy napra. Ilyen bruttónál meg kell nézni nem éred-e el a táppénz maximumát (nem tudom fejből, keress rá mennyi idén) Ezután ezt felszorzod azzal, hogy az adott hónapban hány nap van, bár ez felesleges mert nem havonta, hanem 2 hetente fogod kapni.

2023. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En br 375-re kaptam olyan 190 korul anno. Sztem ilyen 250-300 korul fogsz kapni.
2023. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!