Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több éve folyamatos a munkavis...

Több éve folyamatos a munkaviszonyom, de idén szept 7-től tp-n vagyok szülésig,2010. márc-ban fogok szülni. Mennyi gyed-re számíthatok, hogyan fogják ezt kiszámolni?

Figyelt kérdés
pl.a gyednél figyelembevett napi átlagkeresetem az a ledolgozott napok számával osztott eddigi összkeresetem 2009-ben,vagy a 365 nappal osztott átlagkeresetem lesz?remélem értetek engem,segítségeteket köszönöm!
2009. szept. 28. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! 2009-es év átlagkeresetét fogják nézni, ebbe bele számít a táppénz is. 365 nappal számolják az átlagkeresetet.
2009. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én aug.12.-től vagyok tp-n.Én is 2010 márciusban fogok szülni.Te kaptál már tp-t?

2009. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szió!még nem kaptam tp-t.
2009. szept. 28. 12:21
 4/6 A kérdező kommentje:
tehát a tp is jövedelemnek számít és 365 nappal osztva számolnak vagy csak az össz. eddigi fizum és azt osztják el kb 270nappal ,mert aug-ban végig dolgoztam?
2009. szept. 28. 12:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia ,ha ez segítség akkor örülök.Én okt-ba(2007) mentem táppénzre,ápr.-ba szűltem,a bruttóm kb. 150.000.- volt,ez után a t.gyásom 90.-100.000.-között volt álltalában,a gyedem az max.mire mindent levontak úgy maradt 84.000- szinte minden hónapban,ez attól is hány napos a hónap.remélem segítettem,legalább valami viszonyítási alapod lesz.
2009. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én júl 24-től vagyok és pénteken kaptam először. fantasztikus rendszer, bezzeg ha mi nem fizetünk?! a gyed-del kapcsolatban a könyvelőm nem kecsegtet jóval, mivel januártól ezeket is változtatni akarják. az biztos hogy a 2009-es fizetést veszik alapul (támogatásból nem számolnak támogatást, tehát a táppénz nem számít ha van 180 napod), de hogy hány százalék lesz és hány évig azt még az sem tudja aki most a megfelelő székben ül. és még valami! év elején megyünk tgyásra, de gyedre csak rá fél évre, tehát addig még egy kormány váltás is lesz... tehát bármit hallotok, még 2x változhat. arról tudtok hogy jár egyszeri anyasági támogatás alanyi jogon 64.000ft körüli összeg? ezt talán nem veszik el:)
2009. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!