Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha itthon születik a gyerekem...

Ha itthon születik a gyerekem milyen juttatásokat, támogatást kaphatok, ha fél éves korában külföldre költözünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónap múlva megszületik a pici babám, már táppénzen vagyok. Itthon terveztem letölteni azt az időt, amíg a GYED-et, CSED-et kapom, de a párommal szeretnénk Németországba költözni a kicsi fél éves kora körül. Ebben az esetben honnan és milyen támogatást kapok a gyermek 2 éves koráig? Gondolom külföldi juttatásra ne számítsak úgy, hogy egy napot nem dolgoztam külföldön, csak a párom.

2023. szept. 5. 12:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%
Semmilyet kislányom.
2023. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De jóindulatúnak tűnsz.. :)

A GYED-et és CSED-et sem kapom meg ebben az esetben, amit itthon kapnék?

2023. szept. 5. 12:49
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Miért járna? Hisz elköltözöl mashol fogsz élni életvitelszerűen.
2023. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy Google keresés:

Családi ellátás az EGT tagállamokban [link]


A lényeg egyszerre nem lehetsz 2 helyen biztosított. (Nem lehet egyszerre 2 országban tb-d). Ahol biztosított vagy onnan kapod az ellátást az ottani szabályok szerint.

2023. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
A csedet, ameddig itthon vagy kapni fogod. Az ugye 168 nap,fél év. Valahogy így is terveztek elköltözni. De ha kiköltözöl, gondolom felmondasz a munkahelyeden és így a gyedet már nem fogod kapni és a családi pótlékot sem ha csak nem marad itthon bejelentett lakcímed.
2023. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Odáig értem, hogy 2 helyen nem lehetek biztosított, de akkor az úgy ha jól sejtem nem opció, hogy lemondom fél év után a magyarországi ellátást és igényelem a külföldit. Gondolom nem igényelhetem, de olvastam ilyet a fentebbi linken, hogy “ha külföldön szeretném igényelni a családi ellátást … magyarországi ellátás folyósítását” vagy ez nem ezt jelenti? Bocsi, de nem tudom teljesen értelmezni.
2023. szept. 5. 13:28
 7/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha elkezdem fizetni az ottani tb-t akkor kapom addig az ottani támogatást ameddig itthon kaptam volna?
2023. szept. 5. 13:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha átjelentkezel oda és ott valahogy lesz tb-d akkor onnan tudsz majd ellátást igényelni az ottani szabályok alapján. Teljesen más szabályok szerint teljesen más összeget. Lehet nem fog járni semmi, és még fizetheted is a kinti tb-t, de az is lehet több lesz, mint amit itthon kapnál. Annak az országnak az ellátási szabályainak kell utánanézned, ahova költözök.
2023. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2023. szept. 5. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hosszú ideig ott biztosan nem jár ellátás mint itthon. Lehet hogy csak addig járt volna amíg itthon pl. CSED és ha utána kimentek, onnan már semmi.
2023. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!