Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A csed/gyed igénylést nekem...

A csed/gyed igénylést nekem kell beadnom, és ha igen hová? És az egyszer anyasági segélyt?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy az államkincstárhoz, de biztos ami biztos.

Első babám 2018 januárban született, de 1,5 éves korától már dolgoztam, tehát közel 4 éves munkaviszonyom van a 2 gyerek között (decemberre vagyok kiírva).

Első gyereknél még 2 munkahelyem volt, ott az egyiken megcsinálták helyettem.

Minden le vot rendezve, kb semmit se kellett csinálnom, csak adatokat küldenem, úgy emlékszem.

Most kicsit jobban magamra vagyok utalva, bár biztos segítenek ha kérem, csak nem tudom, hogy mindezt nekem kell majd valahová benyújtani, vagy a munkáltatómnak.


(Egyébként, kiveszem a szülési szabadságot, onnantól kérem majd a csedet, egyben a gyeddel. Gondolom a gyerek adatait, papírjait, utólag kell majd hozzá beadni. De azt is nekem, esetleg a munkáltató fogja kérni? Kisfiamnál anno ugy emlékszem úgy volt hogy csak a gazdaságis kérte és rendezte nekem)


2023. szept. 18. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A munkaltatonak kell leadnia az igenylest. Ok adjak a papirt, te kitoltod es leadod nekik, a tovabbiakat ok intezik. A baba papirjait elkuldod miutan megerkeztek, majd a munkaltato ugyis mondja, hova. Az egyszeri anyasagit magadnak igenyelheted majd ugyfelkapun keresztul vagy a MÁK-nal szemelyesen.
2023. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2023. szept. 18. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!