Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Köteles a munkáltató gyesről...

Köteles a munkáltató gyesről visszatérés után 6 órás munkaviszonyban alkalmazni?

Figyelt kérdés
Ha nem abban az esetben, ha felmondok 12 év munkában és 6 év gyes/szülési szabadságon töltött időszak után fogok kapni végkielégítést? Gyermekeim 6 és 2,5 évesek. A nagy iskolás a kicsi bölcsödés lesz. Másképp nem tudnám megoldani a munkába járást és a ő megérkezésüket időben.

2023. szept. 21. 05:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem köteles. Ha te mondasz fel, nincs végkielégítés, az csak akkor van, ha ők rúgnak ki.
2023. szept. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 órást sem köteles?
2023. szept. 21. 06:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 8 órában dolgoztál, akkor a gyerek 4 éves koráig köteles a kérésedre a 4 órás munkaidőt megadni. Emiatt nálunk mindenkinek engedik a 6 órát, mert az mindkét félnek jobb.
2023. szept. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
De köteles, ha meg tudja oldani, akár más munkakörben is.
2023. szept. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
A gyerek 3 éves koráig meg kell adnia a lehetőséget, de amint betöltötte, akkor visszaválthat 8 órásra. Ezt szerződés módosítással védheted ki. Ha felmodnasz, semmi sem jár.
2023. szept. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

IX. fejezet

A munkaszerződés módosítása


"(3) * A munkáltató a munkavállaló ajánlatára a gyermek négyéves koráig – három vagy több gyermeket nevelő munkavállaló esetén a gyermek hatéves koráig – köteles a munkaszerződést az általános teljes napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani."



[link]



Ha felmondasz semmi nem jár

2023. szept. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A napokban kell bemennem megbeszélni a továbbiakat. 8 órában dolgoztam. Gyermekem decemberben tölti a 3 évét. Viszont úgy ertesültem kizárólag 8 órában foglalkoztatnának tovabbra is. A cégnél 2 műszak van, de felajánlanak olyan lehetőséget, hogy 8-4ig, 4 illetve 6 órasat viszont nem. Ha ezt nem tudom vállalni, akkor ebben az esetben ha a közös megegyezést nem írom alá, kénytelenek kifizetni ugye?
2023. szept. 21. 07:31
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem írod alá a közös megegyezést, módosítást, mehetsz dolgozni az eredeti munkarendedben. Ha nem tudod megoldani, felmondhatsz. Nem fog ő kirúgni azért, mert neked nem jó a beosztás.
2023. szept. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem tudnak megfelelő munkakört és részmunkaidős állást ajánlani, nem vagy azt köteles elfogadni. De ne mondj fel, mert akkor nem jár végkielégítés. Mondd azt, hogy nem tudod elfogadni. Ha nincsen megoldású a foglalkoztatásodra, akkor kötelesek végkielégítéssel elküldeni. Nekem anno sikerült "kiharcolni", és kerestem olyan állást, ami kompatibilis a bölcsivel. Nyilván nem fogják ajánlgatni a végkielégítést, de ne hagyd magad.
2023. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
Köteles alkalmazni, de ő határozza meg, milyen munkakört ajánl fel neked. Innen kezdve úgy zsonglőrködik a sorsoddal, ahogy neki tetszik.
2023. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!