Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Múlt héten kezdtem a szabikat...

Múlt héten kezdtem a szabikat gyes után, ma pozitív a teszt, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval a nagyobb betöltötte a 3at, szabikkal kezdek, jönnék vissza.

A gond az, hogy kell tüdőszűrő a munkábaálláshoz. Ha a nőgyógyász javaslatot tesz , hogyan, mikor intézzem a táppénzt? ( Ha az üzemorvos aláír nekem, én mennék dolgozni, 32. Hétig jártam az elsővel is, de ott ugye volt érvényes alkalmasságim).


2023. okt. 21. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk úgy alakult, hogy anyum és nővérem is voltak tüdőszűrésen a terhesség elején(még egyikük sem tudta, hogy terhesek, anyum amúgy pont velem volt az)és nem lett semmi gond. Mondjuk a biztonság kedvéért kérdezd meg a dokidat róla
2023. okt. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltekintenek a tüdőszűréstől. Nálam is esedékes lett volna, az uzemorvos nem kérte, ennyi.


Természetesen az uzemorvosnak mondd el a pozitív tesztet, ezt titkolni egészségügyi személyzet előtt hiba.

2023. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nem hosszabbîtott, volt aki terhes lett, lejárt neki az alkalmasságija és nem engedte tovább dolgozni annó, szóval nem hinném hogy nekem aláírja úgy hogy 2020 óta nincs érvényes tüdőszűrő leletem.
2023. okt. 21. 08:39
 4/8 A kérdező kommentje:

Nyilván meg fogom kérdezni, viszek neki csokit, kávét.

De ha véletlenül mégsem enged, akkor hogyan tovább?

12 hetet betöltöm mire esedékes lenne a munkábaállás, eszemben sem lenne eltitkolni a terhességet, latszana is és amúgy fizikai munka, tudniuk kell. Na de ha nem mehetek vissza mi van?

2023. okt. 21. 08:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradsz táppénzen a szülésig
2023. okt. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az üzemorvos nem enged vissza dolgozni akkor 100%-os díjat kell fizetnie neked a munkáltatónak, amivel jobban jársz, mint a 60%-os táppénz. Szóval menj csak el üzemorvoshoz, ott mondd el terhességet, ha átenged a vizsgálaton akkor dolgozhatsz, ha nem akkor kapod a fizetésed és nem kell dolgoznod.
2023. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nehogy csokit meg kávét vigyél az üzemorvosnak. Az vesztegetés és te üteheted meg a bokád, ráadásul a visszájára is üthet, hogy "le akard fizetni".
2023. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy kb 10. 12000 ft érték alatt lehet adni ajándékot. Nem kp-t, de javítsatok ki ha tévedek.

Igaz. A készenléti a legjobb ami jöhet 😁

2023. okt. 21. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!