Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Levették a streptoccust és...

Levették a streptoccust és úgy tűnik pozitîv lett az eredményem, mit fognak ilyenkor csinàlni?

Figyelt kérdés

Van már egy gyermekem, ott nem volt ilyen gond.

Most 37+3 napos terhes vagyok, és egy hete vették le a váladékot.

Elég fura a lelet,csomo minden van rajta, de a lényeg, hogy az eredménynél azt írja:

Mintában kimutatott mikróba:

Streptococcus agalactiae.


Sarjadzó gomba nem kimutatható.


Gondolom ez azt jelenti hogy streptoccocus fertőzésem van.

Nem is értem hogy, nem is megyek sehova hetek óta, szexuális életet se élünk olyan formában, bár nem gondolnám, hogy a férjemtől tartani kellene ilyen téren.

Ilyenkor most mit csinálnak? Teljesen elkeseredtem, amikor elolvastam mennyi sok bajt okozhat a babának. Akkor is így van, ha császàrral születik?

Egyébként ameddig nem születik meg, addig nem tudja őt megfertőzni?


2023. okt. 20. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Fogsz kapni antibiotikumot meg a baba is.

Az sem lenne a világ vége, ha mégis elkapja szüléskor.

Nálunk így volt. 5 napig antibiotikumot kapott, de időben hazamehettünk a kórházból, a maradék 2 napban én adtam be neki szirupként, volt még egy kontroll vérvétel 6 napos korában, és ennyi.

2023. okt. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ekkora panik, kapsz antibiotikumot, ennyi.
2023. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tenyleg kicsit megijedtem.

Az mondjuk tény, hogy ennél a terhességnél valamiért sokkal gyengébb az inmunrendszerem, gondolom az lehet az oka.

Ha császárral születik a baba akkor is elkaphatja tőlem?

(Nyilván ezt elöre nem tudom, de mivel a már meglévő gyermekem is császáros volt, így van rá esély.)


Egyébként miért nem adnak már most pl gyógyszert? Miért csak szülésnél?

2023. okt. 20. 15:28
 4/11 A kérdező kommentje:
A leleten egyébként fel van sorolva egy rakás antibiotikum, de mindegyik ki van húzva. Ez mit jelent?
2023. okt. 20. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem még szülésnél sem adtak antibiotikumot. El is kapta a fiam tőlem.
2023. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem mondjuk mondta az orvos, hogy ha pozitív lesz majd kapok gyógyszert. De nem számítottam rá, hogy valóban az lesz. 🫤
2023. okt. 20. 15:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnál is pozitív lett (hogy ez a baci vagy kicsit más, azt nem tudom), a lényeg hogy már a vajúdás alatt időben be kellett mennie a kórházba, és antibiotikum infúziót kapott. Mivel még a szülés előtt megkapta a szükséges mennyiségű antibiotikumot, nem kellett a babának kapnia és rendes időben hazamehettek. Ha nem megy be elég korán, akkor a baba is kap gyógyszert a szülés után. Legrosszabb esetben tovább benn kellett volna maradniuk (ha a baba megfertőződik, tüdőgyulladása lesz stb.), de ez abban az esetben, ha megvan a szülés előtti antibiotikum kezelés, extrém ritka, annyi, hogy legyen bekészítve annyi tiszta ruha stb. (Nem feltétlen kell vinned, csak tudja a férjed otthon, hogy hol keresse.) Viszont ha később további babája születik, akkor is kell kapnia az antibiotikumot a szülés előtt ugyanígy, az akkori tenyésztéstől függetlenül, ha jól értettem (mondjuk nem igazán értem, hogy miért).
2023. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jesszus..de jó. Na én vagy már bent leszek (mert van rá esély, hogy császáros előzmény miatt hamarabb befektetnek, mint a terminus vége) vagy ha megindulna addig akkor ezek után amit írtál, egyből megyünk be. Nem bánnám ha nem antibiotikummal meg tüdőgyulladással kezdené a babám a kinti életet..
2023. okt. 20. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a tüdőgyulladásnak nagyon kicsi az esélye, ha az anya megkapta az antibiotikumot. Ha időben beértek, nem lesz semmi, de ha nem, akkor is kap a baba antibiót és kész, nem lesz semmi baja.
2023. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm 😔

Csak hát izgulok, hordozza az ember a kisbabàját 9 hónapig, próbál a legjobbat tenni.. aztán kétségbeestem hogy tőlem kap majd el valamit, holott nagyon igyekeztem mindenre vigyázni.

Igaz ennél a terhességnél valamiért sokkal gyengébb az inmunrendszerem, mint a kisfiamnál. 2x voltam eleve nagyon beteg, ebből 1x antibiotikum is kellett, plusz volt egy enyhe megfázás, és 2x voltam hüvelygombás is (ami amúgy kb 10 éve nem)

Emellett nagyon vérszegény is lettem a végére, meg még itt ez a streptococcus is😥

Erre nem számítottam, és annyi rémisztő dolgot olvasni (agyhártyagyulladás meg ilyesmi).

2023. okt. 20. 21:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!