Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyaságira mehetek, ha csak 2...

Anyaságira mehetek, ha csak 2 gyerekem van és a férjem gyereke?

Figyelt kérdés
Van 2 közös pici és a férjem lánya (a férjem kapta a teljes felügyeletet), aki lassan 18 éves (évek óta velünk él). Ilyen esetben én kérhetem 3 gyerekre az anyaságit? Jelenleg gyeden vagyok. A kisebbik gyerekemnek van egy ritka bőrelváltozása, amivel gyakran kell orvoshoz vinnem és a munkahelyem nem tolerálná. Amennyiben nem javul a helyzet a picivel, akkor nem tudok menni dolgozni. Mivel bőrprobléma, ezért nem számít tartós betegségnek, így arra nem tudok kérni semmit. Köszönöm, ha válaszoltok!
2023. nov. 3. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyeden vagy akkor nincs még 3. Így gyesre mehetsz egy évet, ha lejár a gyed. Az anyasági feltétele, hogy betöltse a legkisebb a három évet, a legnagyobb meg fiatalabb legyen, mint 18. Az összeg amúgy ugyan annyi, csak a legkisebb gyerek 8.-ik szülinapjáig jár, a gyessel ellentétben. Ha a kicsi 3 éves koráig betölti a nagy a 18-at akkor nem mehetsz gyet-re.
2023. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1es leírta.

Gyesre mehetsz, mert az jár 2 és 3 éves kor közt.

Ha az lejár, a kicsi is betölti a 3at, akkor mehetnél gyet-re, ha a legnagyobb nem lenne még 18. Összege ugyan az, mint a gyes, huszonpárezer.

2023. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!