Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1hónapja vagyok egy takarító...

1hónapja vagyok egy takarító cégnél mint szobalány De eközben terhes lettem Elmentem orvosomhoz aki megálapitotta hogy mivel erős vegyszerek közt dolgozom táppénzre kiir tehát jogosult vagyok rá ? Mivel csak 1hónapja vagyok a cégnél

Figyelt kérdés
nov. 29. 04:55
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Idióta az orvosod.

Üzemorvos, felmentés, alapbér.

nov. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Max időarányossan szerintem.
nov. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2, a tp jogosultság nem függ a jelenlegi időtől. Folyamatos biztosításban töltött idő függvénye. Ha nincs 30 napnál hosszabb megszakítás, akkor folyamatos.
nov. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tp csak egy dolog, de nem vagy próbaidős? Mert akkor hiába lennél jogosult táppénzre továbbra is, mert volt előző munkahelyed, elküldhetnek simán próbaidő alatt. Akkor pedig semmi nem fog járni terhesség alatt, és utána is csak gyes, ha csak nem tudsz trükközni az álláskeresésivel.
nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

4, akkor majd elmegy szépen az AJBH-hoz, mert az mt engedi az indoklás nélküliséget, de ez pont az az eset, amikor ő ennek ellenére kérheti. Ha leírják, hogy terhes, tp, azonnal bíróság, mert az egyenlő bánásmódra vonatkozó jogszabály ezt tiltja. Ha kamuznak valami mas indokot, szintén bíróság, mert ott meg igazolni kell a munkáltatónak, hogy valós, amit leírt. És tapasztalat, hogy nem nagyon hisznek a tanúként beidézett kolléganak, ha nincs írásos nyoma annak, hogy már volt figyelmzetetés, bukta. A bíróság visszaállíttatja a jogviszonyt, ajbh kitűz egy szép bírságot.


Jó lenne, ha kimennének a köztudatból végre ezek a tévhitek és tudatosabbak lennének a munkavállalók.

nov. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
A kérdezőnek meg lesz pénze ügyvédre, hogy hónapokig pereskedjen. Mert azt bizonyítani is kell.
nov. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
6, nem neki kell bizonyítani. Becsattog a munkaügyibe, kap ingyenes jogi képviseletet is.
nov. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényegről nem írtál: dolgoztál korábban?

Mert ha nem, vagy 30 napnál több megszakítás volt az előző munkahelyed és a mostani között, akkor összvissz annyi időre jár tp, amennyit ITT dolgoztál!

nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!