Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem dolgoztam még akkor...

Ha nem dolgoztam még akkor milyen támogatásokra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Még nem estem teherbe, csak szeretnék tájékozódni, most sok mindent lehet hallni, hogy így változott úgy változott stb.

Szóval dolgoztam már, de nem volt lepapírozva (egy hónapig könyörögtem állítólag nem sikerült a könyvelőnek megcsinálni, így ott felmondtam 1 hónap után) meg napszámba dolgoztam, virágot ültettem.(erről sincs papír) (ezt inkább azért írtam le, mert nem munkakerülő vagyok, csak eddig még a bejelentés nem jött össze)


A sulit most fogom befejezni év végén, mivel idén érettségizek, majd tanfolyamon szeretnék szakmát tanulni.


Milyen lehetőségeim lennének, ha most teherbe esnék?

(nem szeretnék terhesen értetlenkedni, így időben szeretném tudni, hogy még miket kell elrendezzek, hogy hiánytalanul meg legyen minden)

20l


nov. 29. 12:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
5%

15 te sem vagy normális 😡Én pl.a kötelező oltásokon kívül semmit nem adatam be.Baba uszás,ringato

😅🤦Te hol élsz?Nem nagyképűaködni kelk,meg majmolni a többit.Meg dovatbol menni ide oda,meg inkább ez csak az anyáktol szol,hogy addig is tudjanak pletykálni.Mindenji addig nyújtózkodjon,ameddig a takarója ér!

nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Gyes 26000ft,+családi pótlék 12200ft.Mi mást szeretnél,ha még egy vasat sem tettél be a közösbe?
nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
92%
20, nagyon jó, és mit adsz még rá a sínadrágon kívül? Csak pelenkát? Vagy van kabát, pulcsi, body, harisnya, nadrág, zokni, sál, sapka, kesztyű is? Akkor máris 22ezer, és ez 1 váltás, body kell vagy 10, 15, nadrág szintén, meg a többi is. Talán a sapka, sál kesztyű elég 1, csak el ne vesszen. És jövő télen ugyanez.
nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
89%

Az gáz, ahol már a babaúszás nagyzolásnak tűnik.

Kérdező biztos olyan anyagi állapotban akarsz gyereket vállalni, ahol az úszás/zene/tánc/hobbi már nem férne bele a gyereknek?


Igen, én is sok mindent eladok marketplacen, jó hely. De ha nincs a gyerekre való méretű overál, akkor nem veszel neki újat vagy mi?

nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
#20 Olyan vagy, mint az anyám. Minden rongyrázás, ami nem a lehető legolcsóbb, leghasználtabb, legrosszabb minőségű, ha a gyerekekről van szó, de azért magának megveszi a 100. pár tűsarkút, ami aztán a szekrényben fog elrohadni. Valamelyik nap azon flegmázott, hogy minek kell külön szoba a két gyereknek, mikor egy szobában is hányan felnőttek. A Dévényes hülyeség, de a műköröm az nem, ugye?
nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulói jogviszonyban van és utána egyből dolgozik, akkor a diákként biztosított idő is beleszámít a csedbe, gyedbe.


Ha pedig Kérdező, már van munkád, akkor a neten van pár csed,gyed kalkulátor, oda beírod a bruttó béred, meg egyéb adatokat és akkor kb már tudod is mire számíthatsz, azt is hogy mennyi ideig. Néhány önkormányzat ad a megszületett gyermekek után támogatást, de ez helyfüggő. Nálunk (ahol mi lakunk) mindenki kap 100e ftot, aki már minimum 1 éve itt él. Csed és gyed mellé lehet adókedvezményt is igényelni, ez 1 gyerekre 10000 Ft havonta.

nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Eléggé egymásnak ugrott mindenki.

Továbbra is írom, nem vagyok terhes még majd bő egy év múlva szeretnénk, most csak tájékozni szerettem volna a jelenlegi állásról.

Az, hogy én oltom-e a gyereket szerintem extra magán ügy.

Kérdésre:igen, szeretnék neki megadni mindent elvégre ezért szülöm.

Evvel a szarsággal meg szerintem le is lehet állni, hogy amíg nem raktam be addig ne vegyek ki. Elhiheti mindenki, hogy ami támogatást el tudok intézni mindent elintézek és az összes kis fillért kiharcolom.

nov. 29. 20:19
 28/34 anonim ***** válasza:
55%

De az csak 37 ezer forint! És az is csak 3 éves korig.


Ez nagyjából a pelus+ törlőre elég, amíg szobatiszta nem lesz.

A ruha a legkevesebb...


És tudod az a baj az ilyen kérdéseknél, hogy mindenki csak kb ovis korig gondolkodik, hát elarulom, 6 éves korig kerül a legkevesebbe. Iskolában brutális ugrás lesz a kiadasokban. Ugye tudod, hogy egy évben 17 hét iskolai szünet van? Nem elírás, 17 hét. Egy 30 alattinak 5 hét szabadság jár.

Akkor hova lehet rakni a gyereket? Méregdrága táborokba.

nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Suliba járok, tudom milyen költségekkel jár.

Egyébként szerintem azért mindenki csak avval a pár évvel foglalkozik, mert előrébb nem is nagyon tudsz tervezni.

Most ha úgy vesszük először 30 milliót kellene összegyűjtsek, hogy 3 gyereket kiengedhessek a felnőtt világba. De nincs ennyi idő, ráadásul a pénz is értéktelenedik. (egyébként már ennek 2 éve neki álltunk, hogy gyűjtsünk a babára, nem sokat teszünk az üvegbe egyszerre, de ez is szépen cseperedik)

Hírtelen kiadások mindig vannak, én pont egy extra rossz baba voltam, ami lehetett nálam minden volt. Így anya elmondása alapján elég sok mindent ismerek.

Remélem jövőre már minden sínen lesz.

nov. 29. 21:02
 30/34 anonim ***** válasza:
24 mit vártàl olyan országban ,ahol a kutya tartás luxus?!😅😅🤦🤦🤦Mert egy másik kérdés alatt azt kaptam meg multkor,hogy a kutya luxus.
nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!