Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes hosszabítás. Óvoda éretlen?

Gyes hosszabítás. Óvoda éretlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne ha valaki már igényelt gyes hosszabbítást mert a gyermekük még óvoda éretlen. Kislányom áprilisban tölti a 3-at pelusos még, csak pár szava van. Áprilisban megyünk státusztra védőnőhöz. Ha tényleg óvoda éretlen akkor kell igényelnem hogy még 1 évet itthon maradjon? Szeptembertől menne oviba persze addig még sok minden történhet. De nekem nyár végén ha kiadták a szabadságaim vissza kell mennem dolgozni és sajnos nem látok jövőbe hogy mi lesz.Ha ő még nem érett meg rá hova teszem, munkámat se akarom elveszíteni, akkor inkabb maradnék még vele.Tudnátok esetleg valami tanácsot adni? Köszönöm.

#GYES #Óvoda éretlen
dec. 7. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Adok tanácsot. Add bölcsődébe.


Nekünk is az segített rengeteget (beszéd,szobatisztaság).

3 évesen ment bölcsibe, 3.5 évesen oviba.

Az alatt a fél év alatt sikerült a szobatisztaság, és megjöttek az első szavak is.


Két jó bölcsődei gondozó nagyon sokat segíthet! Mert a gyerek nem úgy viselkedik, nem úgy viszonyul ott a szabályokhoz,mint otthon.

dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

1. vagyok.


Otthon játszhatja a babát ítéletnapig is.

De a bölcsiben haladni kell,menni kell bilire,wc-re,ki kell fejezni a kívánságait. Ott nem fogják megérzésből megérteni.

Ez nagy löketet ad a fejlődésnek. Akár baj van a gyerekkel,akár nincs.

dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vittem bölcsibe, nem is volt hely. A gyes nekem 3 éves koráig járt, utána nem, pedig az ovi nem engedte, hogy vigyem. Beszéd az mindegy, nem érdekli őket, nálunk volt nem beszélő gyerek. De a szobatisztasagbol, nem engedtek. Van ahol ezt is engedik, meg kell beszélni velük. Lányom júniusi, betöltötte a 3. életévét és szeptemberben kezdhette volna az ovit, de nem vihettem a szobatisztasag hiánya miatt. Írnom kellett egy kérvényt, hogy halasztást kérünk, 2 hónap múlva már szobatiszta volt. Áprilisban ezt nem fogod tudni, hogy érett lesz-e szeptemberben az óvodára. Én a kérvényt kb. augusztus 20.-án írtam meg.
dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos pici városban élünk ahol sok a gyerek de kevés a bölcsi. Esélytelen hogy hely legyen. Csak ugye nekem nyár vége felé vissza kell mennem dolgozni ha le jár a szabadság. Egyik ismerősöm kért gyes hosszabítást 1 évvel orvosi igazolással kapott is. Ezt nagyon nem szeretném. Ha kérem a halasztást akkor mi lesz a munkámmal? Ezért vagyok tanácstalan. Vagy akkor a munkahelyemre is valamit be kell nyújtanom hogy a gyerekkel maradok otthon?
dec. 7. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabítani max tartós betegeknél szokták, velük lehet tovább valaki gyesen. Amúgy a harmadik szülinapjával vége, ha beíratták ha nem. Az ovi halasztást ha meg is kapja, az magában nem elég a hosszabításra. De: ha három évesen csak pár szava van mindenképp vidd el szakemberhez, mert megkésett a beszéde. A pelenka egy dolog, sok gyerek épphogy ovikezdésre hagyja el a pelenkát, addig van még sok idő. De a beszéde ha nem indul be, azt kikell vizsgálni miért. Hallás gond, megkésett fejlődés, a szájkörüli izmok feszessége vagy gyengesége stb...
dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Januárban visszük szakemberhez. Gyes után szabadságon leszek nyár végéig úgy hogy így jól is jön ki. Beszoktatás időre talán a munkahelyemmel meg tudom beszélni hogy addig fizetetlen szabadságon legyek. Addig meg reméljük a pelust is le tudjuk rakni és akkor mehet szeptemberben oviba.
dec. 7. 15:30
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
2,5 évesen ez tök normális. Pelusosan mehet nyugodtan oviba.
dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg nem mehet pelusosan oviba.

Annyira messze van még a szeptember, nem tudom miért aggódsz ennyire előre. Rengeteget fog fejlődni addigra.

dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Fel kell jelenteni az ovit. Nem tehet ilyet.
dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Nem is értem hogy jut eszedbe. Aki nem óvodaérett, 4 éves koráig járhat bölcsibe és kész.
dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!