Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Magán pszichiáter adhat...

Magán pszichiáter adhat igazolást Gyes-hez?

Figyelt kérdés
Kisfiamat tavaly márciusban diagnosztizálták autizmussal. Márciusra kellett volna időpontot kapnunk a felülvizsgálatára, de csak júliusra kaptunk, így március végén lejár a Gyes emiatt, igazolás nélkül nem lehet meghosszabítani. Magán pszichiátriai rendelésen kaphatunk olyan igazolást amivel a Gyest meglehet hosszabítani vagy csak a kórházit fogadják el?

#autizmus #MÁK igazolás #Gyes hosszabítás
2017. febr. 7. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom, nem egy végzettség nélküli sarlatánhoz jártok, szóval kérhettek magán dokitól is igazolást :)
2017. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A törvény felsorolja, ki jogosult az igazolás kiállítására. Ha nincs gyermek- ifjúságpszichiátriai végzettsége, nem jogosult rá.
2017. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakorvos, akkor elvileg adhat magán is, DE autizmust a protokoll szerint csak team diagnosztizálhat, megvan a hivatalos diagnosztikai protokollja (számos teszt, megfigyelés egyéni és társas helyzetekben, stb.). Erre egy magán pszichiáternek egész egyszerűen nincs meg a lehetősége. Amúgy a GYES-t valameddig visszamenőleg is megkaphatod, ha jól emlékszem, három hónap. A lányom 5 évesen diagnosztizálták a Vadaskertben (egy hetes bent fekvés után, pszichiáter, pszichológus és gyógypedagógus egyöntetű véleménye kellett a diagnózishoz), utána viszont visszamenőleg is kaptam GYES-t. Ja és 10 éves korig felülvizsgálat nélkül adták meg, mondván, az autizmus nem nőhető ki.
2017. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az én kisfiamat tavaly diagnosztizálták A Heim Pál kórházban egy három napos ovis csoportos kivizsgáláson, ahol pszichiáter, pszichológus is volt, teszteket, feladatokat csináltattak a gyerekekkel, illetve megfigyelték őket. Előtte 3 alkalommal volt meghallgatás, csak ebből kétszer a gyerekkel együtt és egyszer csak velem. Szóval a diagnózis megvan, F8400. Azt is tudom, hogy nem nőhető ki, de itt csak egy évre adták meg a kódot... A mostani felülvizsgálat után is csak 3 évre fogják. Csak ugye jóval későbbre kaptunk időpontot, mint ameddig a MÁK igazolásunk érvényes... Visszamenőleg csak 2 hónapot fogadnak el, a többi bukta. Persze nem a pénz a legfontosabb, szerencsére azt már sikerült megtudnom, hogy a fejlesztéseket nem függesztik fel addig sem ameddig meglesz a felülvizsgálat, nagyon remélem, hogy ez így is lesz, de azért hiányozni fog a családi költségvetésből nem kicsit, 3 gyerekkel egyedülállóként... és bosszantó, hogy nem tudja az ember időben elvégeztetni a vizsgálatokat, hogy a folyamat ne szakadjon meg. Egyébként a kórházban mondták, hogy február elején kérjünk időpontot. :(
2017. febr. 7. 18:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem adhat magánorvos ilyen papírt, akkor sem, ha megvan a képesítése (gyermek- és ifjúságpszichiáter), ugyanis a szakorvosi igazolásra kell intézményi pecsét is az orvosi mellé. Nekünk is van F8400 kódunk is (több más mellett), de így is 2 évente hosszabbítani kell, nem tartom valószínűnek, hogy 3 évre megkapjátok majd, de előfordulhat, bár én úgy tudom, más a protokoll. Nálunk is "végleges" az állapot, 9 éves lesz, mégis mindig felülvizsgálják. A TKVSZRB-nál nem jártatok? Elvben fejlesztéseket ott tudnak rendesen előírni és ha ott például rávezetik a kódot a szakvéleményre, akkor az alapján a körzetes pszichiátrián kiállítják az igazolást, ha időpontot kérsz és szólsz, hogy ez miatt kellene, akkor a szakrendelésen elvben soron kívül is kitöltik a papírt valószínűleg. Próbáld meg. Nálunk kétfrontos vizsgálat zajlik mindig, mert a szakértőihez ugye alapon menni kell (eddig évente, most szerencsére oda csak a 2018-19-es tanévben legközelebb), ott is mindig megkapja újra a kódot, amivel vihetném a körzetes szakrendelésre, de mivel mi mellette a Vadaskertbe járunk, így az ottani dokink állítja ki mindig az orvosi igazolást az emelt összegű csp-hez, (ez alapján állapítják meg a gyest is ugyebár)ha épp nincs is vizsgálati időpontunk, csak lejár,akkor is szó nélkül, soron kívül.
2017. febr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, változott a jogszabály, már nem az van felsorolva, melyik intézmény szakorvosa, csak az, hogy milyen szakorvos adhatja ki. Nekünk a diabról adja ki magánorvos.
2017. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én tavaly hosszabbítottam utoljára, változott azóta? Elhiszem. Viszont intézményi pecsét akkor is kell gondolom, így akkor az a szűk keresztmetszet, hogy hol rendel a doki, vagy nem? Mert ugye kórházakban is vannak magánrendelések, akkor ott tud a doki intézményi pecsétet "kerítni", de ha valaki csak úgy egy magánintézményben rendel, akkor azt nem fogadják el hivatalosan, nem? Mondjuk nekem mindegy, mert mindig ugyanoda járunk, ott meg jogosultak ugye igazolást kiállítani(Vadaskert), de azért jó lenne pontosan tudni. Mindjárt ráguglizok akkor a jogszabályra, nem akarnék félretájékoztatni senkit, köszi, hogy szóltál.
2017. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem a dokink is jogosult (meg az intézményi pecsétet is adhatta hozzá a Vadaskert).
2017. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

No, megnéztem. 2017 januári a frissítés, innen:

[link]

Ebből az derül ki, hogy változatlanul kell intzéményi pecsét is, a szakorvosi mellé, így a magánorvos persze ki tudja állítani akkor, ha tud mellé intézményi pecsétet is rakni, ergo olyan helyen rendel magánban, ahol van ilyen. Gondoltam azért, hogy annyira nem lazázzák el, hogy ezt kihagyják, ez azért még mindig ott szerepel a kitöltési útmutató végén: "Az igazolást gyermekklinika, gyermekszakkórház, kórházi gyermekosztály, szakambulancia, szakrendelő vagy szakgondozó intézmény

szakorvosa (a továbbiakban: szakorvos) adja ki."

2017. febr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

5/9 A Bizottságnál tavaly voltunk, ott is megadták a kódot és szeptembertől kapjuk a fejlesztéseket is. Ott is most lesz felülvizsgálat, de az ottani igazolás csak a fejlesztésekre vonatkozik és az emelt családira, GYES-re nem... Tegnap beszéltem a Bizottsággal, vagy a Heim Pálba, vagy a Sote-ra kell időpontot kérni... DE a Heim Pálba július elejére kaptunk időpontot, A SOTE-ról lepattintottak, de legkorábban márciusban fognak tudni időpontot biztosítani előreláthatólag ők is csak nyár közepére.... :(

Beszéltem azóta a MÁK-kal, azt mondták, hogy írjak kérelmet az igazolás leadásának hosszabbításra, hivatkozzak a vizsgálat időpontjára... ennél okosabbat ők sem tudtak mondani :(

2017. febr. 8. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!