Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED igénylés, de nem tiszta,...

Stormdelight kérdése:

CSED igénylés, de nem tiszta, mi alapján és jogosult vagyok-e?

Figyelt kérdés

CSED-et szeretnék majd igényelni, jelenleg GYEDen vagyok de elkövettem azt a hibát, hogy mielőtt megtudtam, terhes vagyok, az előző munkahelyemen most szeptember 19-én felmondtam. A baba 24 július 15re várható. Kérdéseim: most december 4-én felvettek egy munkahelyre, nem tudom, ki leszek-e rúgva ha megtudják terhes vagyok, de tegyük fel nem, és dolgozom július 1-ig. Akkor ha jól értem, a havi bérem a CSED alapja, de a 365 nap mint biztosított időszak rendben van úgy, hogy az előző munkahelyemen ez megvan folyamatosan? nem baj, hogy van a két munkahely közt 2 hónap? nekik csak az a fontos, hogy meglegyen a 365 nap összesen, mindegy hány munkahelyből?


Ha tegyük fel, nem válok be, vagy nem vállalnak be engem terhesen, de pl a terhesség utolsó 2 hónapjában be vagyok valahová jelentve (hogy a baba születése előtti 28 napban legyen jogviszony) akkor is az előző munkahelyem 365 nap biztosított időszaka gondolom elég, viszont akkor a minimalbér ketszerese fog számítani? Segítene valaki, jól értem-e, es az kétszer a GARANTALT minimalber, vagyis 296400 ft, vagy az a sima minimálbér, 232000 ft?

és jól értem, az úgy elfogadható, ha csak két hónapra vagyok bejelentve a szülést megelőzően, hogy a jogosultság ideje alatt legyen biztosított statuszom?


Nagyon köszönöm a válaszokat



dec. 9. 17:49
 1/2 babyboom567 ***** válasza:
100%
A szülés előtti 2 évben kell lenni 365 napnak,ÉS a szülés napján is kell hogy legyen munkaviszonyod.
dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%
Ha valahova bejelenteted magad a szülés előtt 2 hónappal, nagyon a körmére fognak nézni a cégnek és milliós bünti kinéz, ha kiderül a színlelt szerződés.
dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!