Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülési szabira mentem:...

Szülési szabira mentem: tényleg több pénz járhat, mint a bruttóm volt?

Figyelt kérdés

Már többször írtam nekik, kertem bérpapírt is. Nem küldtek azóta se, kértem a következő utalásnál, hogy ellenőrizzék már az összeget, mert még mindig nem kaptam bérpapírt, nem látom milyen jogcímen mennnyit kaptam meg.


Csak annyit írtak, hogy az összeg rendben van. Nem panaszkodok, nekem aztán jó így, csak olyan mintha kb a csed + a GYED összege jönne együtt.. De tudtommal az első 6 hónapban csak a csed jár, utána kapom a gyedet.



dec. 29. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
A csed időtartama 168 nap és a brutto fizudból 15 % szja-t vonnak. Nyilván, hogy mennyit kapsz kézhez, az függ attól is, hogy hány gyerekre kapsz csjk-t. Többet semmi esetre sem kaphatsz, mint a teljes brutto fizetésed. Mióta vagy szülési szabin?
dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez az első gyerek. Már 3 hónap.

Az elején havonta irkáltam nekik, de le akart a pénzügyes rázni, a hr meg szintén neki passzolt tovább mert az se ért hozzá jobban mint én pl, oda tartozik a bérügy.


Egy idő után már nekem kellemetlen havonta irkalni hogy “biztos jó összeget utaltok?…” Csak tudtommal nem kaphatnék többet a bruttómnál.


E-mailben megvan minden, meg a pénzt is felreteszem amivel -szerintem- több pedig az összeg, ha mégis kiderül, hogy több pénz.


Csak megerősítette a nőci hogy jól kapok, ezért érdekel, ő jobban ért hozzá, mint én, ez a dolga.

dec. 29. 10:38
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem kaptál valami nagyobb bónuszt abban az időszakban, amiből a csedet számolják? Nekem is magasabb volt a bruttó csedem, mint előtte a bruttóm, mert volt egy elég magas bónusz, ami megdobta.
dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 babyboom567 ***** válasza:
34%

De bérpapírt hogy kapnál?Csedet kapsz, nem bért

Kaptál csed határozatot?Abban benne van,mennyit kell kapnod.Azt nézd meg.

Meg ha számszerűsítenéd lehet egyszerűbb lenne nekünk is gondolkozni, hogy csak elírás/számolás vagy tényleg jól kapsz.Meg a számításba vett béred nem úgy számolják,hogy megnézik hogy Neked 100ezer a buttód,akkor 100ezer minusz 15%szja,hanem visszaszámolnak x időt,és az ott lévő 3 hónap ÁTLAGÁT nézik,és ha te ott kaptál bármit amit beleszámít,akkor attól is lehet több.Azt sem írtad,hány gyereked van?Te kérted a családi adókedvezményt?a családi pótlék is neked jön?Első házasok adókedvezménye?30 év alatti anyák adómentessége?

A csed határozatban benne van mennyi a napi bruttó csed,azt felszorzod annyi nappal ahány nap van a hónapban,ennyi a bruttó csed, de pl ha 30 év alatti vagy, akkor nem kell szja-t fizetned.

dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3 Jaa, hogy az is beleszámolódik?

De jó! Ezt nem tudtam (és nem mondták), ez megmagyarázná a dolgot.


Köszi szépen, mostmár így értem, végre. :)

dec. 29. 11:04
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Amit a szülést/kiírt napot megelőző 3. hónap utolsó napja előtti 180 napban kaptál bért minden beszámít. Bónusz, pótlék, minden amiből járulékot vontak. A bruttó CSED így lehet magasabb, mint a bruttó szerződés szerinti béred.


A nettó csed meg mindenkinek magasabb, mivel a csedből csak szja-t vonnak, járulékokat nem. 30 év alatt még szja-t sem.

dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4 neked is köszi! A bónusz lesz az.
dec. 29. 11:08
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Jaa, hogy az is beleszámolódik?


Kérdező, kérlek, ne vedd magadra, mert nem bántásnak, pláne nem sértésnek szánom :)

Nagy a tájékozatlanság a kismamák közt, nem csak ebben. Felmondás tp alatt, ha próbaidős vagy, mi jár, mik a feltételek, hogyan számolnak...


Érdekel, vajon ha beszélnék néhány védőnővel, lenne-e igény arra, hogy akár egy tájékoztató anyagot összerakjak, ő átadja, elolvasnátok-e. Vagy szülésfelkészítés keretében egy rövid előadás csoportosan... Tervezem pont a szakdolim munkaügy-tb témában (könyvelőként, béresként, tb-szakelőadó végzettséggel eddig is nyújtottam tájékoztatást annak, aki megkeresett), és jó lenne elindítani egy ilyen tájékoztató programot. Csak azt gondolom, hiába van rengeteg hibás tájékoztatás a neten, mivel az a könnyen hozzáférhető, azt nézik meg, annak hisznek..

dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

"Csak azt gondolom, hiába van rengeteg hibás tájékoztatás a neten, mivel az a könnyen hozzáférhető, azt nézik meg, annak hisznek."


Én meg azt gondolom, hogy semmit nem olvas el a nagy többség, de ha elolvasná sem tudnà rendesen értelmezni.


Kérdező, neked meg már rég meg kellett (volna) kapnod a határozatot a csed-ről, amiben feketén fehéren ott van, hogy milyen összegű csed-et állapítottak meg egy napra. Abból meg már könnyű kiszámolni, hogy mennyit kapsz nettóban egy adott hónapban.

dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
9, attól, hogy tudja, mennyi a napi alap és összeg, még sokallni fogja, mert nem tudja, miért ennyi. (a választ megkapta)
dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!