Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés után mi a teendő ahhoz...

Szülés után mi a teendő ahhoz hogy megkapjam a szülési pénzt?

Figyelt kérdés
tehát tudom hogy kellenek a baba papirjai is..na de az anyakönyvi kivonatot a babának kiküldik vagy azt nekem kell elhoznom? és általában mennyi idö mire megérkezik postán a lakcime és a taj kártyája a babának? most vagyunk egy hosa és még semmi nem jött!!!

#szülés #pénz #papirok babának
2016. ápr. 22. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szülési pénz=anyasági támogatást. kormányhivatalba kell menni (ablakba), ahol beadod az igénylőlapot, a gyerek anyakönyvi kivonatát, taj kártyáját és lakcímkártyáját pedig lefénymásolják. Meg a te személyid, lakcímkártyád és taj kártyádat is. Az igénylőlap: [link]


Az anyakönyviért a kórházba mehetsz be, vagy pedig az anyakönyvibe, te választasz, ill. a kórházi protokolltól függ. A lakcímkártya is ezzel együtt vehető már át újabban.


A TAJ-kártya postán érkezik, nálunk 2,5 hét volt, az adókártyája is akkor jött meg.

2016. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mi az a szülési pénz? már többször olvastam itt, de nem tudok rájönni. van a gyes, az gondozási segély, van anyasági támogatás, az ugye azért jár ha a terhesgondozáson részt veszel és csak egyszer, és ugye van a csp.

meg persze csed, gyed


én mikor született a fiam, már a kórházban megkaptam a születési anyakönyvi kivonatát a záróval. azzal elment a férjem elintézni a dolgokat, tb kártyája jött nagyon későn, de karácsony előtt született...

mire megjött már utaltál, az anyasági és a csp 2-3 hét volt, csedet 1,5 hónapos korában kaptam először

2016. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk kb 2 hét volt mire megérkezett a TAJ kártya, az adókártya valamivel kesőbb, de az nem kellett hozzá. Nálunk egyébként készen van a születési anyakönyvi kivonat és lakcím kártya mire hazamehetünk a kórházból de olvastam másfélét is, gondolom melyik kórházban mi a szokás.
2016. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Pontosítsd már,mit értesz "szülési pénz" alatt???
2016. ápr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk az anyakönyvi két héttel a születés után lett meg, mert a Hegyvidék anyakönyvi hivatal tagjai síelni mentek...
2016. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szülési pénz alanyi jogon jár,ha a kismama legalább 3kötelező vizsgálaton részt vett,és ezt a kiskönyvében pecséttel tudja bizonyitani.Mindenkinek jár,nincs munka időhöz kötve mint pl a Gyed, Csed stb
2016. ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szülési pénz [link] ...nos én a bajcsyban szültem... de abszolut nem lett meg a lakcím sem sem az anyakönyvi... akkor most nekem kell bemenni ugye az anyakönyvi után is? csak mert már jo lenne intéznem a dolgokat...ja és ha valaki lenne szives megmondani hogy ha mi két 3 hét mulva költözünk másik albiba akkor oda be kell jelentkeznem nekem és a babának ahhoz hogy oda tudjak járni védőnőhöz és orvoshoz a kicsivel?
2016. ápr. 23. 07:40
 8/8 anonim ***** válasza:

oh, szóval az anyasági :)

igen, be kéne menni az anyakönyviért, személyesen a kezedbe adják!

nem kell bejelentkezned, szabad orvosválasztás van, védőnő meg a lakhely szint van, nem nézik a lakcímkártyát.

majd akkor lesz fontos, hogy bejelentett helyen lakjatok ha közösségbe szeretnéd adni,mert oda már tényleg a lakcímkártya szerintibe kell felvenniük.

2016. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!