Jár nekem gyed?

Figyelt kérdés
2016 óta folyamatos munkaviszonyom volt egy cégnél. Majd elmentem gyedre szülni 2021 Ben. A gyedem lejárta után felmondtam. Így jelenleg gyest kapok csak a lányokra aki 2,5 éves de nincs meg már a munkaviszonyom. Nos gyógyszer mellet terhes lettem , ha férjem bejelent most a cégebe kaphatok gyedet?
febr. 19. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Mikor mondtál fel? A szülés napján kell munkaviszony (ez pipa, ha bejelent a férjed), és kell a szülést megelőző 2 évben 365 nap munkaviszony.
febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
2023.09. hóban mondtam fel
febr. 19. 12:03
 3/18 anonim válasza:
40%
Miota vagy terhes? Ameddig terhes vagy addig vegezhetsz valami laza munkat is ahol nem kell pakolni csak ulni, meg ilyenek. Azert TB-t is kapsz, meg penzt is. Persze az a legegyszerubb, ha nincs munka csak otthon maradni es bejelenteni a ferj cegebe es gyedre menni kapni a TB-t meg GYES penzt meg GYED penzt. De hat, ilyen vagyakkal van az ember megaldva.
febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem feleslegesen jelent be, mivel ha már terhes vagy sehogy nem lesz meg az 1 év szülésig. Inkább ne dobjátok ki az ablakon azt a pénzt amit fizetnie kellene utánad :)
febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen kedves 3 . Gondolom mindnet tudsz a helyzetrol így könnyen vágod ezt ide. Van egy kisfiam is akiről most derült ki hogy autista ,és a kicsi 2,5 éves nyilván ha meg tudtam volna eddig oldani hogy hogy hova tegyem a kicsit akkor lehet elmentem volna....vagy erre nem gondoltál ha már így tudodo az eszét osztani ? Egy 1000 fős kis faluban lakunk ahol az ovi is 2 ig van ,és a problémás fiamat örülök ha nem küldik el úgy, hogy délben haza hozom. Ja most lehet mondnai hogy vetessem el. ....
febr. 19. 12:06
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Ha most teszteltél pozitívat (csak találgatok, mivel nem írod), akkor mondjuk 8 hónap múlva szülsz, 2024 október. Ha bejelent a férjed, akkor is csak 9 hónapod lesz szülésig, úgyhogy csak gyes fog járni.
febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor elvileg apa majd tudja rá igénybe venni ?
febr. 19. 12:09
 8/18 A kérdező kommentje:
Most teszteltem pozitívat ..meg nem voltam dokinál.
febr. 19. 12:09
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem az aktuális munkahelyen kell 365 napnak meglenne, hanem a szülést megelőző 3 évben kell 365 nap. A 2023 szeptemberében mondtál fel, addig megvolt a munkaviszonyod, és a fizetés nélküli szabadságod alatt folyamatosan kaptál gyedet vagy gyest (azaz nem a férjed volt gyeden, hanem te) akkor ha most bejelent a férjed a cégéhez akkor meglesz a 365 napod.

Érdemes lenne direkt erre szakosodott tanácsadóval beszélned, mert nagyon sok részlet nem mindegy...


(Amúgy nem kellett volna felmondanod, a gyerek 3 éves koráig jár a fizetés nélküli szabadság... Ha nem mondtál volna fel most semmi probléma nem lenne simán kapnád ugyan azt a csedet és gyedet amit az előző gyerekre...)

febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Tudom,hogy én se tudnám mit csináljak és lehet el is venném ezt az ötletet,de ha ennyire rossz a helyzet,biztosan jó ötlet bevállalni ezt a picit?:(
febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!