Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha ma nem jött a gyes és a...

Ha ma nem jött a gyes és a családi pótlék, akkor holnap jönnie kell?

Figyelt kérdés

A kérvényt február vége felé adtuk be. Nem ebből akarunk megélni,mielőtt valaki ezzel jönne, nincsenek anyagi gondjaink, de sok kicsi sokra megy (amúgy ezt a két összeget minden hónapban félretesszük a babának), plusz úgy tudok, 4.-én hozza a posta a pénzt, de ma nem kaptam meg. Lehet, mert február vége felé adtuk be a kérvényt?Mert az egyszeri anyasági 4 nap alatt a kérvény benyújtása után megjött.

Köszi,ha valaki tud válaszolni.


márc. 4. 19:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szóval akkor valaki érdemben tudja, hogy kb így mikor várható a gyes és a családi érkezése? Nem számlàra lesz utalva, mert ugye nem dolgoztam én szégyentelen , ingyenélő ,így felfüggesztettem a számlàm , ha már pénz úgysem jön rá.
márc. 4. 21:48
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy minek kell kiírnod minden nap, ha nem várod?
márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

vagy március közepén megkapod hóközivel, de én inkább az április elejét látom reálisnak. Egyben fogod megkapni.

február márciusi családi, 2x 12.200 plusz a gyes a februári tört hónap plusz egész március. Vagy Megkapod a februári csp plusz tört hónap gyest utána egy másik utalásban a teljes márciusi gyes+csp-t (25.650+12.200ft-ot fogsz kapni)

márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én december végén szültem, a CSED-et nem a szülés napjától, hanem a kiírt nap előtti 28. naptól vettem igénybe. A kincstártól január 12-én kaptam így meg a CSED-et számlára. A családit és az anyaságit amint megjött a TAJ-szám január elején, megigényeltem, aznap és másnap elbírálták mindkettőt, és 8 napon belül a számlámon volt a pénz január 15-én. Szóval hó közben is utaltak, nem kellett megvárni a februárt.

A posta mindenben pár nap csúszás, pl. nyugdíjban is, mintha bankszámlára kéred. Szóval ezek alapján neked is pár napon belül meg kéne kapnod.

márc. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11%
Na még egy nő aki a férje pénzére szül, gratulálok.
márc. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy kis google keresés és kiderül, hogy minden hónap 10. napjáig kell kivigyék a pénzt. Ha kis faluban éltek, akkor a hónap 2.-3. Munkanapján megkaphatod. Nagyobb városban eltolódhat, de 10.-ig biztosan mindenki megkapja.
márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!