Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Le kell mondjak a gyes-ről ha...

Le kell mondjak a gyes-ről ha apuka igénybe veszi a gyed extrát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyanoktól kérdezem akik éltek a gyed extra lehetőségével. Mi a menete? Nekem le kell mondjak a gyes-ről?

Köszönöm!



márc. 13. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy le kell mondanod.

Ők nem látják, nem fut azonnal össze a 2 rendszer. Ha meg mind a kettőt igénybe veszed, fizetheted vissza az egyiket, mert nem jár 2 ellátás.

márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Szia de látják és jelzik hogy gubanc van. a gyes ,gyed egy személy veheti igénybe. Azaz apa kapja a gyest és a gyed extrát is. Anya pedig semmit. A családi pótlék maradhat anyánál.
márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

2!

de hogy venné a gyest és a gyedet egyszerre igénybe?


Anyukának nincs elég munkaviszony, ezért gyest kap. Ezt lemondja, helyette apuka igényli a gyedet... Emellé nem jár gyes.

Nem írta a kérdező, hogy 2 gyerek van és a nagyra jár a gyes.

márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsi 2 gyerek van igen, de már csak a kicsire jár a gyes, a nagy pont elmúlt 3 nemrég. Mostanában fogjuk tudni igényelni a gyed extrát ezért érdeklődtem. Köszönöm a válaszokat ☺️
márc. 13. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Le kell, és a TB-t is magad után kell fizetned.
márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

Tartós beteg fiamra kapjuk a gyest és a kicsire a gyedet.

Apa veszi igénybe mind a kettőt és nálunk kijött a gubanc is és hónapokig nem kaptumk gyedet mert nem egy kézben volt.


És nem nem kell fizetni tbt ha egy olyan papirral vagy leadva ami bizonyítja hogy te(anya)van otthon a gyerekkel

Tudom belém köttök de még mimfig zöldbe van a rajszámom pedig már fél éve nem vagyok gyeden,gyesen...

De ti anúgy mindent is jobban tudtok!!!

márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
2es voltam
márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
GYEDről beszélünk, nincs GYED extra. Szakértői csoportban már sokszor leírták. Ha apa megfelel a GYED feltételeinek, a baba 169 napos korától kérheti. Ehhez kelleni fog a GYES lemondó határozatod, anélkül nem tudja elintézni. A TB-t magad után kell ezesetben fizetned, ezt is már sokszor leírták.
márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megtörtént a lemondás, apa részéről az igénylés. Annyi kérdésem lenne, hogy ilyenkor a tb csekket küldök postán, vagy milyen módon tudom majd befizetni? Köszönöm ha valaki tudja a választ és válaszol is.
ápr. 5. 08:06
 10/14 A kérdező kommentje:
*küldik
ápr. 5. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!