Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED alatt igényelhető táppénz ?

GYED alatt igényelhető táppénz ?

Figyelt kérdés

Október végén születik a kistesó. Igényelhető táppénz ? Ha igen, hogyan ?

Lehet valamilyen hátrányunk ebből ? (Pl ha munkáltató nem együttműködő, mivel ha jól tudom őt is érinti anyagilag )

Megj.:

A párom nem szeretne már oda visszamenni dolgozni ha aktuális lesz, erről a főnöke is tud nagyvonalakban.

Veszélyeztetett terhesség áll fenn (valós )

Kis vállalkozás 15-20 fővel


márc. 29. 10:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Igen, visszaveszik anyukát állományba, orvos megirja a tappenz javaslatot és el tud mennyi anyuka tappenzre, párhuzamosan kapja a gyed-del.
márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
66%
Ahhoz hogy táppénzre tudj menni meg kell szüntetni a fizetés nélküli szabadságot ami 30 nap alatt szűnik meg leghamarabb,1 nap szabadság javasolt aztán másnaptól táppénz
márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
62%
Nektek kell tudni tolerálják e,valahol igen, valahol nem. Nekem ez mindig fura volt amúgy,hogy ezt jogilag lehet. Nekem mondta a főnököm,gyed alatt vagyok még kismamaként,hogy akkor táppénz is lesz? Mondtam,hogy dehogy,hát itthon vagyok amúgy is,miért kéne. :D Azért szeretnék kimozdulni is a gyerekkel egyébként,kirándulni. Tp alatt nem szokás. Bár nálatok veszélyeztetett,fekszik is,az lehet más nyilván. De ezek szerint nálunk opció, nálatok is meg kell puhatolozni. Nem tudom nekik mennyi hátrányuk van,főleg kis cégnél. Én közalkalmazott vagyok.
márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%

Jogilag megteheti. Ahogy előttem is írták, előtte papíron vissza kell menni dolgozni, aztán bejelenteni a terhességet és vinni az orvostól a papírt.

A munkahely, ha ez nem tetszik neki, felnyomhatja táppénzcsalás gyanúja miatt a kismamát. De ha a feleséged tényleg veszélyeztetett és emiatt nem tudna dolgozni, akkor - gondolom - nem is fog mondjuk wellnesselő képeket megosztani magáról, hogy ilyen esetben lebukjon. Nem tudom, mennyire szűk az a terület, ahol a feleséged van, de annyi jutott még negatív következményként az eszembe, hogy ezt a húzást elhíresztelhetik róla, ezzel rontva a hírét. Nekem ez egy nyomós érv volt ellene, amikor ilyen helyzetben voltam.

Egyébként nekem is fura, hogy ezt meg lehet tenni. A munkahelynek anyagilag is szívás, mert a tp harmadát ők állják és munkaszervezésnél is belekavarhat, ha azt hiszik, hogy tényleg vissza akar menni a feleséged. Anyáméknál (kb. 10 fős cég), elég komoly bukta volt egy ilyen kismama, előtte is a nullszaldó határán egyensúlyoztak. Utána nem is vettek fel senkit határozatlan idejű szerződéssel.

márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos megteheti. Gondoljátok végig, ti mennyire örülnétek munkáltatóként, ha hónapokig a semmire kellene fizetni a táppénz-hozzajárulást...


Egyenként nem kell egy nap szabi, sose kellett. Jelezni kell, hogy kéred a fiznélküli megszüntetését, ami 30 nappal korábban bejelentendő, és ha letelt a 30 nap, az első naptól jár a tp.

márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Azért ajánlott az egy nap szabi hogy biztosan visszakerüljön állományba illetve akkor bérrendezést is köteles csinálniuk.
márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
6, nem kell szabi. Pont.
márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet tenni, de a hozzáállás munkáltató függő, rá kell kérdezni telefonon.

Én felhívtam a főnökömet, jeleztem, hogy várandós vagyok, még nem megyek vissza egy darabig és megkérdeztem mit szólnának ehhez? Azt mondta fogalma sincs az ilyenekről, beszél a munkaüggyel, majd keresnek. Kerestek, hogy mindenki így csinálja, ne problémázzak, küldjem a fiz. nélküli szabi megszűntetési kérelmet. Tisztességes akartam lenni, hogy akkor mostantól 30 nap, erre is kiröhögtek, hogy hagyjam már, küldjem visszadátumozva és akár holnaptól táppénzen lehetek felőlük. Fura nekem is, hogy van erre lehetőség, de szerintem a legtöbben nem a saját zsebük ellenségei, azért több százezer ft pluszról beszélhetünk hónapokig GYED/GYES mellett is.

Viszont mivel a tp harmadát a munkàltató állja, így lehet merőben más is a hozzállás (nem támogató). Szerintem az fontos, hogyha szeretne oda visszamenni dolgozni később, akkor nem tisztességes szó nélkül bejátszani azt, hogy megszűnteti a szabit az ember, majd utolsó napokban közli, hogy terhes és táppénzre megy. Ezen szerintem nincs olyan munkáltató, aki ne borulna ki, hiszen valahogy pótoltak, azt az embert kirakják/áthelyezik, visszavárnak, erre piff egy pofon. Nem fairplay és egyenes út a rossz szájíz, illetve hogy jelentenek akár tp csalásért is.

Ha előre megbeszélik a tényállást is felmerülhet ez, de amibe bele tudnak kötni, az igazából csak a táppénzcsalás (ha fennáll), én pl. egyébként is veszélyeztetett vagyok, így ezzel nem is lehetne gond. A jogszabályi környezet megengedi a visszatérést és az azonnali táppénzt, ezzel nem követ el semmilyen szabálysértést.

márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%
7,mit kell bunkózni? Te így gondolod én meg így.Pont.
márc. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm , mindenkitől hasznos válaszokat kaptam!
márc. 29. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!