Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhességi táppénz, csed, és...

Terhességi táppénz, csed, és gyed ideje alatt is igényelhetem 2 gyermekre én a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Dolgozom,és én veszem igénybe a családi adókedvezményt,de jövőre szeretnénk kistestvért.A táppénz,gyed,csed ideje alatt is ugyanúgy tudom azt a 30 ezret a 2 gyermekre én igényelni,vagy januártól inkább apa vegye igénybe?

Jobb lenne ha az én számlámra jöhetne.köszönöm


2017. júl. 15. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igènyelheted, de hogy mennyit tudsz igénybe venni a 30.000ből, az csak a bruttó bèredtől függ.
2017. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért? Nem sok a bruttóm sajnos vagy ez mitől függ?

Köszönöm egyébként

2017. júl. 15. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Keríts a neten egy bruttó-nettó bérkalkulátort, és ha beírod a béred, látni fogod, mennyit tudsz jóváírni.
2017. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
És a bruttót azért kell nézni, mert ez az összeg egy adójóváírás. Azaz nem pluszpénz, amit kapsz, hanem ennyivel kevesebb adót kell befizetned. Értelemszerűen, ha kevés a jövedelmet, akkor kevés a befizetett adód, és esetleg nem tudod maradéktalanul igénybe venni a jóváírás összegét.
2017. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gyed kalkulátorban néztem,ott úgy mutatja,hogy igénybe tudom venni.köszönöm még egyszer.
2017. júl. 15. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:

nem adójóváírás, az egészen más.


Adóalap-csökkentő kedvezmény.

Két gyereknél a kedvezmény 100.000/gyermek. Ha csak adóból szeretnéd érvényesíteni, 200.000 bruttó fizetés kell hozzá.


Ha kihasználod a járulékkedvezményt is, akkor elég hozzá 93.750 bruttó (ebből már csak a 1,5% munkaerőpiaci járulékot vonják).

2017. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetve jövőre az emelkedés miatt csak adókedvezménnyel 233.340, járulékkedvezménnyel 109.375 bruttóra lesz szükség ahhoz, hogy egyedül maximálisan érvényesítsd.
2017. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!