Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyerektartás visszamenőleg,...

Gyerektartás visszamenőleg, hogy is van?

Figyelt kérdés

Nos következő hét kedden válunk a volt párommal. Röviden annyi, hogy minél előbb elszeretném hagyni a környéket a gyerekekkel (nagy gyerekek már megbeszélve velük a dolgot) mert az apa lépett rossz sövényre. Ebből a visszamenőleg gyerektartásból tervezem ezt megtenni viszont nem nagyon tudok rola még semmit. A kérdéseim a következők, hogy tudjak általatok valami okosságot felszedni erről. Ugye kedden válunk, válás után kell beadni ezt a papírt, hogy az apa igényli ezt dolgot, hogy visszamenőleg azt a 8hónapot kifizessék? Azt miből számolják ki, hogy mennyi 1 havi összeg a 8-ból? Igénylés mennyi idő mire ezt az összeget majd kézhez kapom?

Jaj azt elfelejtettem említeni, hogy 3 gyermekről lenne szó.



ápr. 6. 21:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
igénylés után*
ápr. 6. 21:04
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem jár visszamenőleg semmi!

Amikor lesz róla hivatalos dokumentum, hogy ettől a dátumtól kezdve a gyerekek nálad vannak elhelyezve, na majd onnantól kezdve fog a másik szülő gyerektartást fizetni. Az, hogy a válás előtt is egyedül nevelted a gyerekeket és a párod egy fillérrel nem járult hozzá, a kutyát nem érdekli. Főleg, hogy bizonyítani sem nagyon tudod ezt, mert a párod simán állíthatja az ellenkezőjét. Talán, ha írtok egy hivatalos dokumentumot erről, hogy a párod mióta nem fizet bele semmit a gyerekek eltartásába és ezt a párod is aláírja. Illetve 2 tanú és közjegyző hitelesíti ezt a dokumentumot, na akkor talán követelhetsz vissza valami kártérítést a párodtól. De alanyi jogon nem jár!

ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Nincs visszamenőleg semmi, hiszen még el sincsenek helyezve a gyerekek.
ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Gyerekelhelyezés és a válás se történt meg. Így semmi nem jár. Max akkor járna, ha kérted volna 8 hónappal ezelőtt a kizárólagos felügyeleti jogot. Egy háztartásban is éltek amúgy? Apuka mibe segitett bele anyagilag?
ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Te nagyon el vagy tévedve...
ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Államilag negelőlegetmzes amire te gondolsz szerintem.
ápr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Akkor a valosag:

Ha azért beszélsz 8 hónapról, mert 8 hónapja éltek külön és apuka nem járult hozzá a gyerek tartasahoz konkrétan, akkor igényelhető gyerkemtartasdij. Nem 8, hanem 6 hónapra visszamenőleg, méghozzá attól a naptól 6 hónapra vissza, amikor beerkezett a bíróságra a gyermektartasdij iránti kérelem. Tehát ha ma adod be, akkor mától októberig. A havonkenti összeg azonos lesz minden hónapra.



"Az, hogy a válás előtt is egyedül nevelted a gyerekeket és a párod egy fillérrel nem járult hozzá, a kutyát nem érdekli. Főleg, hogy bizonyítani sem nagyon tudod ezt, mert a párod simán állíthatja az ellenkezőjét"


De, érdekli. Nem, nem kell az igenylonek bizonyítania semmit, a kotelezettnek kell bizonyítania, ha fizetett. Ez konkrét azt jelenti, hogy banki átutalási igazolást, vagy átvételi elismerését tud bemutatói, amin szerepel hogy gyermektartasdij x hónap.

ápr. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem jár visszamenőlegesen, hiszen még el se vagytok válva, gondolom hivatalos gyerekelhelyezés se volt.
ápr. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy értelmezem, hogy anyuka bizony még egy háztartásban él apukával. Sehol nem írta, hogy elköltöztek volna csak azt, hogy tervben van. Így az ég világon semmit lehet igényelni, mert egy háztartásban élsz a férjeddel akivel közös a felügyeleti jog. Ilyenkor apuka igen is mondhatja, hogy vitt haza élelmet stb... szóval szerintem, így visszamenőleg nemfognak gyerektartást megitélni. Férjem amikor különköltözött a volt párjával akkor fizetett visszamenőleg, mert bekellett adni a dátumot, hogy mikor költöztek külön és abból levonták még amit időközben vásárólgatott a gyereknek. Anyuka itt egyből kérte az ideiglenes elhelyezést a tárgyalásig.
ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Én úgy értelmezem, hogy anyuka bizony még egy háztartásban él apukával. Sehol nem írta, hogy elköltöztek volna csak azt, hogy tervben van."



Szerintem de: "hogy minél előbb elszeretném hagyni a környéket" . Nekem ebből az jön le, hogy nem élnek együtt

ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!