Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkáltatóm nem fizette...

Munkáltatóm nem fizette utánam a járulékot! Még fogom kapni így a család támogatásokat?

Figyelt kérdés

Most derült ki 2 hete hogy a munkáltatóm nem fizette utánam a járulékokat! Bejeletve be voltam!

2 hónap múlva születik meg a kislányom!

Meg fogom kapni ebben az esetben a gyed, csed -et?



ápr. 11. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha be voltál jelentve, illetve tőled le lett vonva a járulék, akkor elvileg kéne kapnod.
ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ki fizette a tb és hasonlókat? Ezt most nem is értem igazából.
ápr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..


Hm... Esküdni mertem volna hogy szeptember nem 2 hónap múlva van.

ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Gyorsan megy ez az év. Észre sem vettem, hogy július van. XD
ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
És nem rég munkanélküli voktál.
ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Magyarul nem voltál bejelentve? Akkor csak gyest fogsz kapni
ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem le se esett, hogy ez is ő komolyan mondom, de most, hogy írjátok. Én ott írtam is, hogy nem hinném, hogy valaki ismerős bejelent és fizeti a járulékokat ő utána a nagy semmiért. Milyen igazam volt.
ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogosult lehetsz az ellátásokra, ha tudod igazolni, hogy tőled levonták. Én hasonlóan jártam.

Amikor kiderült a terhességem, akkor a főnököm azt akarta, hogy lépjek ki közös megegyezéssel, mert alkalmatlan lettem a fizikai munkára. Nem voltam rá hajlandó. Akkor már 2 éve dolgoztam náluk, egy családi vállalkozasnál alkalmazottként (én nem vagyok családtag). Mikor a hivatalos papírokat intéztem, először az derült ki, hogy nincs TB-m. Akkor azt hittem, csak valami tévedés, de nem az volt. Annyi mázlim volt, hogy minden hónapban eltettem a bérpapíromat, amin látszott, hogy tőlem bizony mindent levontak, csak az állam felé valahogy nem lett semmi fizetve és a munkaszerződesem, mukkaköri leírasom is el volt téve... Utólag már tudom, hogy miért adta ezeket olyan rohadt nehezen ki a kezéből. Hivatalosan 2 hónapig voltam náluk bejelentve, utána papíron úgy nézett ki, hogy próbaidő alatt elküldött...

Jó 4 hónapig ment a huzavona, de végül egy összegben megkaptam a TGYÁS-t (akkor még úgy hívták, ma már CSED). Azt, hogy ezt a cégen hogy verték le, nem tudom, és nem is igazán érdekel, annyit tudok, hogy még abban az évben bezártak végleg.

ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor van az, hogy valaki lusta dolgozni és azon jár az esze, hogy hogyan lehetne csalással kivenni onnan ahova bese tett semmit. Gratulálok kedves kérdező.
ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, ha a bevallás bement, kapod. Nem feltétel a befizetés.
ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!