Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult lennék GYED-re az...

Jogosult lennék GYED-re az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy számtalan helyre le van írva, de nem áll össze a kép. A szülést megelőző 2 évben(730 nap) 365 napig kell biztosítottnak lennem. Tegyük fel én 2007-2010ig főiskolán tanultam, ami 180napnak felel meg és utána egy évig munkanélküli voltam (előtte nem volt munkaviszonyom, és semmilyen támogatást nem kaptam az egy évben) és 2011 szeptembertől dolgozom még fél évet 2012 márciusig és utána terhes leszek és megszülöm a babát akkor jár a gyed? Mert ugyan kijön a 365 nap de nem 2 éven belül. Kicsit belebonyolódtam. :)

23N



2011. nov. 1. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Tgyáshoz illetve gyedhez két feltételt kell együttesen teljesíteni: a szülést megelőző két évben legalább 365 napos munkaviszony illetve a munkaviszony fennállása alatt kell szülni. A tanulmányokból be lehet számítani 180 napot, de csak akkor ha az a két éves belül volt. Ha 2012. márciusa után nem dolgozol tovább akkor nem fog járni csak gyes.
2011. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Reménykedtem benne, hogy a főiskolai 180 beleszámított nap időben mobilizálható. De ha annak is 2 éven belül kell lennie, akkor semmit sem ér később...

Köszönöm a választ!

2011. nov. 2. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!