Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kereskedelemben dolgozók gyes...

Kereskedelemben dolgozók gyes mellett? Jogosult vagyok így is? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
6 órás munka mellett megigényeltem a gyest. Mivel munkaidő keretben dolgozunk, így van hogy egy héten/napon többet van hogy kevesebbet mint 6 óra. Alap szerződésem szerint részmunkaidős vagyok. Azért a kereskedelmi dolgozóknak céloztam a kérdést, mert ebben a munkakörben teljesen általános a munkaidő keret. természetesen mások tapasztalatait is várom.

2012. máj. 5. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem napi 6 óra a korlát, hanem heti 30.

Mindegy, hogy hetente 5x 6 órát dolgozol, vagy 2x15-t, a lényeg, hogy a heti 30-at ne haladja meg.

2012. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha meghaladja? Úgy értem a heti munkaidő tervemet kéri bárki? Akik pl. Tesco-ban dolgoznak 3 műszakban azok megkapják. Ismerek ilyet. Akkor hogyan?
2012. máj. 5. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt pontosan úgy határozza meg a szerződés, hogy heti 30 órás vagy, nem?

Én is van, hogy nem 6 órát vagyok, hanem 8at, de a havi munkaidő keret ugyanannyi, mint ha 6 órát mennék naponta, csak több a szabadnapom. De a gyes ugyanúgy jár.

2012. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen így gondolom. Van hogy heti 40-et dolgozok mondjuk máskor 20-at, de végül (mondjuk nálunk 3 hónapos a munkaidő keret) annyi amennyinek lennie kell. Akkor így ok?
2012. máj. 5. 20:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Pontos szöveg a szerződésemben: A munkavállaló részmunkaidőben kerül foglakoztatásra. A részmunkaidő mértéke: napi 6 óra. Akkor ez jó?
2012. máj. 5. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tescos vagyok, ott úgy van beírva, hogy heti 30 óra, de igazából a havi munkaidő keret számít, hogy ne haladja meg. Ha nálad napi 6 óra van meghatározva, akkor nem vagy köteles annál többet dolgozni.
2012. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem gond ha többet megyek, mert így több a szabadnapom. Csak szeretnék mellette gyes-t kapni, ezért érdeklődök ennyire.
2012. máj. 5. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésedben úgy van meghatározva, hogy napi 6 óra, akkor biztosan jár mellette a gyes.
2012. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!