Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis korkülönbség tapasztalatok?

Kis korkülönbség tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák tapasztalatait várom akik gyerekeik közt kb egy év a korkülönbség vagy ennél kevesebb.Nagyon nehéz két picivel?Véletlen vagy direkt alakult így?
2012. ápr. 26. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nagyon gyerek függő. Unokatestvéreim között 13 hónap van, két lány, és nagynénémnek nagy szerencséje volt velük. Mivel szinte egyszerre nőttek fel nem volt testvérféltékenység, egyszerre aludtak, játszottak, majdnem egyformán kellett velük foglalkozni. Direkt akarta így, és neki könnyű is volt, pedig nem volt segítsége.

Másik rokonnál 22 hónap van két fiú között, és mindkettőnek teljes figyelem kell, ott elég nehéz. A nagyobb nagyon anyásra lett nevelve.

2012. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 14 hónap van a két nagy között. Félig meddig direkt lett így, kicsi különbséget akartunk, de talán nem ennyire. A terhesség szuper volt. Semmi gondom nem volt vele, szülés előtti napon még mászókáztam a lányommal. A szülés egy álom volt, a háromból ez volt a legszebb emlék. A kórházban töltött napok szörnyűek voltak a számomra, mert nagyon hiányzott az első gyerek, de ő viszont nagyon élvezte, hogy most csak az övé Apa. Mikor hazaértünk a nagyobbik napirendjébe olvadtunk be. Nagyon könnyen ment, nem volt féltékenység, visszafejlődés, semmi. Talán egy kicsit akkor lett nehezebb, mikor a kicsi kb. egy éves lett. Akkor már együtt találtak ki okos dolgokat... Mindent összevetve jó döntésnek érzem, ha újra kéne kezdenem ugyan így csinálnám.
2012. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy van egy két hónapos kisfiam és jövő héten betöltöm a 39-et,nem akartam már több babát de olyan csodálatos volt a terhesség a szülés és a babám is egy csoda,hogy csak arról álmodozom hogy átélhessem még egyszer,viszont nem szeretnék már 40 fölött szülni attól viszont nagyon félek hogy nehéz két picivel.Köszönöm a válaszotokat,akinek még van tapasztalata azt kérem írjon!
2012. ápr. 26. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nehéznek tűnik...két kicsi mellett ketté kell szakadnom szinte, de ha össze nőnek akkor nagyon jó lesz.

Összegeve 2 évig biztos nagyon nehéz lesz de utána szépen eljátszanak majd, uh hajrá!!!!

Én isugyan igycsinálnék mindent, pedig nehéz :)

2012. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

14 honap van a ket gyerek kozott es semmi gond nincs ezzel. Engem csak az keszitett ki egy idore hogy a masodik baba nagyon rossz alvo volt, betoltotte a ket evet mire ataludta az ejszakat. Ezalatt azt ertem, hogy mar nem volt ebren orakat ejszaka, de meg a mai napig ugy alszik, hogy vandorol ejszaka. Amikor honapokon, sot egY even at napi harom, max negy orat alhattam csak es ezt is harom reszletben, azt nehezen birtam. Lesovanyodtam es oregedtem kb ot evet, de mar kipihentem magam azota.

Errol azonban nem a kis korkulonbseg tehet, a fiam ilyen alvo es kesz. Az elso masfel evben en kb egyedul neveltem oket, a ferjem kulfoldon dolgozott, ez sok minden nehezebbe tett, de igy is azt mondom, hogy boven megerte es nem csinalnam mAskepp.

A masodik terhesseggel es szulessel nalunk sem volt semmi gond.

Kb egy eves volt a kicsi, amikor Atszoktattam napi egy nappali alvasra, egyszerre aludtak a naggyal deltol haromig, ez hatalmas attores volt.

Az elso par honapban az volt a nehez, ha mennunk kellett valahova, mert szinte felvaltva altattam/pelenkaztam/etettem. De ez azert volt jo, mert amig egyik gyerek aludt, addig csak a masikkAl foglalkozhattam.

2012. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!