Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire számíthatok a következő...

Mire számíthatok a következő baba után?

Figyelt kérdés

A következő a problémám. Jövő hónap 22-én lejár a Gyedem, és most kiderült, hogy terhes vagyok. Mit csináljak szerintetek?

1.Menjek el Gyesre?

2.Vegyem ki a szabijaimat és menjek el táppénzre?

3.Azonnal menjek el táppénzre? (ha lehet)

Olyan betegségem van amivel nem engednek dolgozni terhesen.

Annyira nem értem ezeket, teljesen tanácstalan vagyok :(


A különböző lehetőségeknél mi alapján számolják a következő tgyást meg gyedet? 1999 óta folyamatos munkaviszonyom van!


2012. máj. 15. 20:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 95000 nettó volt az utolsó bérem. ha egyáltalán számít most is :)
2012. máj. 15. 20:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom engedi-e a munkahelyed hogy kivedd a szabikat, utánna táppénz. Nálunk az a módi, hogy GYES-en maradsz, ha megszületik a pici úgyis GYED-et kapsz majd, és ha a második babánál lejár a GYES utána fogják a szabikat kiadni. Bár legyen korrekt a munkaadód, és minél több fizud legyen, mert ha jövőre fog megszületni a pici, akkor ezt az évet fogják számolni én úgy tudom. De remélem lesz itt nálam okosabb is és felhomályosít, mert erre én is kíváncsi vagyok. :)
2012. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam bent az oep-nél egyéb ügyből kifolyólag és megkérdeztem. Tök mindegy mikor születik a pici baba, mindenképpen a szerződés szerinti bérem lesz a mérvadó. Gyed-ből Gyes-ből nem számolhatnak!
2012. máj. 25. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!