Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy is van most a védesség...

Hogy is van most a védesség jelentése július 1-től? Mikor nem vagyok már védett és meddig vagyok még védett?

Figyelt kérdés
Most még picit nem értem ezt

2012. máj. 16. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Terhes vagy, vagy kisgyereked van?
2012. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

általánosságban kérdezem, még pici gyermekem van, csak szeretnék másodikat, és mit ne tegyek, erre lennék kíváncsi.

tervezem, hogy a másodikkal (ha összejön), gyes helyett, inkább táppénzre megyek (gyesen a nagymama lesz) és ezalatt is kirúghatnak?

2012. máj. 18. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Terhesen nem rúghatnak ki, akár gyesen, akár táppénzen vagy, csakis akkor ha határozott idejű szerződésed van. Ha határozatlan idejű, akkor csak a gyes lejárta után küldhetnek el.
2012. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na,ez egy kicsit változott!Onnantól nem rúghat ki,ha tud róla,hogy terhes vagy!Régen úgy volt,ha valakit kirúgtak,egyből szaladt a dokihoz,aki igazolta a terhességet.Most ez már nincs így.Ha a kirúgásodkor nem tud róla,hiába mész utána dokihoz,már késő.Ezért-bár az ember szeretné az első időkben titokba tartani-jobb,ha mihamarabb tud róla a munkáltató,mert onnantól védett vagy!
2012. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok.Természetesen a 3. válaszoló jól írta,én arra az eshetőségre írtam ezt,amikor a munkáltató nem tud a terhességedről.Menj táppénzre,azon a papíron úgy is rajta van a kód(gondolom veszélyeztetett terhesként mész táppénzre).
2012. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!